Exact Systems Norwid Częstochowa w meczu 22 kolejki Krispol 1 Ligi będzie miał idealną okazję, by przełamać swoją fatalną passę wyjazdowych meczów bez zwycięstwa. W sobotnie popołudnie, punktualnie o godzinie 16:00 zmierzy się bowiem z ostatnim zespołem w tabeli, drużyną SMS PZPS Spała!

Częstochowianie w tym sezonie jeszcze na parkiecie gości nie wygrali, fatalna seria trwa, a podopieczni trenera Piotra Lebiody potrzebują punktów, by oddalić od siebie widmo spadku. Na pięć kolejek przed końcem wyprzedzają Chrobrego Głogów (13 lokata w tabeli) jedynie o trzy punkty!

Rywal błękitno-granatowych jest w jeszcze gorszym położeniu, na 21 rozegranych spotkań odniósł tylko jedno zwycięstwo, łącznie zdobywając marne cztery ligowe punkty. SMS Spała to bardzo młoda drużyna więc ostatnia pozycja w tabeli nie dziwi. Celem nadrzędnym jest tutaj szkolenie i ogrywanie młodzieży, która za kilka lat ma stanowić o sile polskiej siatkówki.

Zapowiada się bardzo ciekawy mecz, w którym to częstochowianie są zdecydowanymi faworytami, jednak jak podkreśla drugi trener i statystyk Norwida – Leszek Hudziak – “SMS zdobył tylko 4 punkty, ale w żadnym wypadku nie możemy go lekceważyć i musimy do tego spotkania podejść w pełni skoncentrowanym. Gospodarze zrobili ogromny postęp, co odbija się na wygranych setach np. z Nysą, Lechią Tomaszów, czy BBTS Bielsko Biała…”