Niestety nie wiedzie się naszym siatkarzom w rozgrywkach Tauron 1.Ligi. Dziś błękitno-granatowi po emocjonującym, pełnym walki i zwrotów akcji spotkaniu ostatecznie przegrywają w hali przy Jasnogórskiej 8 z Polskim Cukrem Avią Świdnik 3-1.

Najlepszym zawodnikiem dzisiejszego spotkania wybrano atakującego Avii Świdnik Mateusza Rećko.

Spotkanie zaczęło sie od błędnej zagrywki Kamila Durskiego 0:1. Do stanu 6:6 gra była wyrównana. W polu serwisowym znakomicie spisywał się Łukasz Łapszyński 9:6. Dzięki skutecznym kontratakom Mateusza Rećko, zawodnicy z Częstochowie nie byli w stanie zbudować sobie bezpiecznej przewagi 13:12. Dzięki zagrywkom Łapczyńskiego, jego drużynie udało się zbudować sporą przewagę 17:13. Exact Systems Norwid Częstochowa juz do końca kontrolował sytuację na boisku i pewnie wygrał ta pratię do 20.

Druga partia zaczęła się lepiej dla przyjezdnych 4:1. Drużyna z Częstochowy cierpliwie odrabiała straty niestety nieskutecznie 5:6. Mimo to, za skuteczność w ataku należy pochwalić Kacpra Wnuka. Polski Cukier Avia Świdnik dalej budował swoją przewagę 13:8 i 16:12. Gospodarze walczyli do końca. Dzięki dobrej obronie w polu oraz skutecznym kontratakom doprowadzili do remisu 21:21. Tego seta rozstrzygnęła gra na przewagi, którą wygrali siatkarze ze Świdnika 26:24. Partię zakończył skuteczny atak Rećko.

Całą trzecią partię żadna z drużyn nie była w stanie zbudować sobie bezpiecznej przewagi, co doprowadziło do niezwykle zaciętej gry na przewagi. Na wyniku zaważył błąd w ataku Wnuka 34:36.

Do stanu 5:5 drużyny grały punkt za punkt. Następnie gospodarze, dzięki dobrym kontratakom Łapczyńskiego i Kamila Długosza wyszli na prowadzenie 10:7. Gdy wydawało się że częstochowianie mieli grę pod kontrolą, podopieczni Witolda Chwastyniaka wyrównali wynik 18:18. Ostatecznie więcej spokoju zachowali przyjezdni, wygrywając partię 25:23 i spotkanie 3:1. O losach spotkania zadecydowała błędna zagrywka Łapczyńskiego.

Częstochowianie, dla których była to czwarta porażka z rzędu punktów szukać będą za tydzień w spotkaniu wyjazdowym z KPSem Siedlce.

Exact Systems Norwid Częstochowa – KPS Siedlce 1-3 (25-20, 24-26, 34-36, 23-25)

[info własne / tauron1.liga.pl]