Już jutro w hali IX LO Norwida o godzinie 17:00 rozegrany zostanie mecz 17. kolejki Krispol 1.Liga pomiędzy drużyną gospodarzy – Exact Systems KS Norwid Częstochowa, a zespołem LUK Politechnika Lublin.

Częstochowianie po przerwie świąteczno-noworocznej, przed tygodniem rozegrali pierwszy w 2020 roku mecz z ZAKSĄ Strzelce Opolskie i po przeszło dwugodzinnym pojedynku nieznacznie ulegli rywalowi przegrywając 3-2. Była to jednak kolejna porażka w spotkaniu wyjazdowym, gdzie częstochowianie spisują się znacznie gorzej, niż w meczach przed własną publicznością.

Sobotnim rywalem błękitno-granatowych będzie rewelacja rozgrywek – LUK Politechnika Lublin, który przebojem wdarł się do Krispol 1 Ligi. Po rozegraniu 16 kolejek zespół prowadzony przez Macieja Kołodziejczyka plasuje się na drugiej pozycji w tabeli. W sumie we wszystkich spotkaniach tego sezonu gracze z Lublina zdobyli 32 punkty, przy 11 wygranych i tylko 5 porażkach! Co więcej jako jedyny zespół w lidze zdołał on pokonać lidera rozgrywek Stal Nysa. Przypomnijmy jednak, że Norwidowi również udało pokonać się Stal jednak było to w rozgrywkach o Puchar Polski.

Pomimo różnicy w tabeli jaka dzieli oba zespoły mecz zapowiada się bardzo ciekawie. Drużyna Norwida zdecydowanie lepiej radzi sobie bowiem we własnej hali, gdzie obecność swoich kibiców dodaje jej pewności siebie.

Exact Systems Norwid Częstochowa – LUK Politechnika Lublin (sobota 11.I.2020 | Godz. 17:00)

FACEBOOK | INSTAGRAM | TWITTER | YT