Prawie dwa tygodnie minęły od ostatniego meczu zespołu Exact Systems Norwid Częstochowa w rozgrywkach Tauron 1. Ligi. Przed tygodniem częstochowianom nie było dane rozegrać swojego trzeciego meczu kampanii 2020/21 ze względu na potwierdzone przypadki Covid-19 wśród zawodników Olimpii Sulęcin. Dziś jednak pod okiem kamer telewizyjnych stoczą batalię o drugą wygraną w sezonie z ZAKSĄ Strzelce Opolskie.

Błękitno-granatowi mają jak do tej pory dwa rozegrane pojedynki. Wygrana z Lechią Tomaszów Mazowiecki (3-2) na inaugurację rozgrywek Tauron 1. Ligi oraz porażka przed własną publicznością z Gwardią Wrocław (1-3) dała naszemu zespołowi dwa punkty w ligowej tabeli. W podobnej sytuacji jest nasz kolejny rywal. ZAKSA Strzelce Opolskie uległa w starciu z Olimpią Sulęcin (1-3), a pokonała w meczu derbowym inny zespół z opolszczyzny Mickiewicza Kluczbork (3-1) zdobywając tym samym trzy „oczka”.

Myślę, że każdy zawodnik Norwida jest w 100% przygotowany do piątkowego meczu z ZAKSĄ Strzelce Opolskie. Liczę, że zapewnimy kibicom dobre widowisko i komplet punktów zostanie w hali przy ulicy Jasnogórskiej. – zapewnia przyjmujący Exact Systems Norwid Częstochowa, Damian Kogut przed piątkowym pojedynkiem.

Wydaje się również, że częstochowianie przezwyciężyli już swoje problemy zdrowotne, a trzynastodniowa przerwa dobrze zrobiła zespołowi Piotra Lebiody, który w meczu z wrocławską Gwardią nie mógł skorzystać z usług przyjmującego Mikołaja Szewczyka oraz Mateusza Demcio, a także środkowego bloku Jarosława Muchy.

Faktycznie kilku zawodników miało problemy zdrowotne, ale mieli kilka dni na regeneracje i po weekendzie wrócili wszyscy do normalnego trenowania. Jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie. Cieszy fakt, że w przeciągu dwóch tygodni zagramy dwa mecze telewizyjne. Daje nam to większego „kopa” do pracy i jeszcze większą motywacje, której i tak nam nie brakuje – powiedział Kogut.

W piątkowe późne popołudnie należy się więc spodziewać ciekawej rywalizacji sportowej. Dodać trzeba również, iż obie ekipy przed sezonem rozegrały dwa mecze kontrolne, z których zwycięsko wychodziła nasza drużyna.

Przypominamy, iż w dalszym ciągu istnieje możliwość zakupu biletów na to spotkanie, aby to zrobić należy kliknąć w baner poniżej! Zachęcamy do wspierania naszej drużyny!