Godziny pozostały do meczu lidera rozgrywek Tauron 1.Ligi, zespołu LUK Politechniki Lublin z czwartym Norwidem Częstochowa. Będzie to 26. kolejka rundy zasadniczej, którą dzień wcześniej zainaugurował mecz MCKiSu Jaworzno z ZAKSĄ Strzelce Opolskie (3-0).

Częstochowianie w ostatniej kolejce rozgrywanej w środku tygodnia nieznacznie ulegli Viśle Bydgoszcz, uznając wyższość swojego rywala dopiero po rozegraniu pięciu setów. Spotkanie z LUK Politechniką Lublin będzie, więc kolejnym ciężkim sprawdzianem z drużyną ze ścisłej czołówki zaplecza Plusligi na przestrzeni kilku dni.

Gra z zespołami ze ścisłej czołówki ligi w odstępie kilku dni nie stanowi dla naszego zespołu żadnego problemu. Jesteśmy doskonale przygotowani do długiego sezonu i nie szukamy żadnych wymówek. W każdym meczu staramy się dać z siebie 100%. Nie wybiegamy w przyszłość, koncentrujemy się na kolejnym rywalu tak, by zdobyć jak najwięcej punktów na koniec fazy zasadniczej, a w konsekwencji zająć jak najlepszą pozycję wyjściową przed rundą Play Off – powiedział koordynator biura prasowego i mediów społecznościowych w Exact Systems Norwid Częstochowa – Marek Osuchowski.

Zgoła odmiennie do pojedynku, który rozegrali błękitno-granatowi swój mecz rozstrzygnęli siatkarze z województwa lubelskiego. Ci z kolei bez większego problemu, w trzech setach rozprawili się z AZSem AGH Kraków umacniając się tym samym na pozycji lidera Tauron 1.Ligi.

Na siatkarzy spod Jasnej Góry czeka nie lada wyzwanie. Drużyna gospodarzy prowadzona pod wodzą Dariusza Daszkiewicza we własnej hali jeszcze nie przegrała, a w całym sezonie odniosła dwadzieścia zwycięstw i tylko cztery wyjazdowe porażki.

Pierwszy gwizdek w meczu zaplanowano na godzinę 15:00.

LUK Politechnika Lublin – Exact Systems Norwid Częstochowa

1Kamil DurskiRozgrywający
3Rafał CabajLibero
5Kamil Szaniawskiśrodkowy
6Szymon SeligaPrzyjmujący
7Jakub WachnikPrzyjmujący
8Pawel RusinPrzyjmujący
9Jakub ZiobrowskiAtakujący
10Szymon RomaćAtakujący
11Wojciech Sobalaśrodkowy
13Radosław Sternaśrodkowy
14Grzegorz PająkRozgrywający
16Konrad Stajerśrodkowy
17Neven MajstorovićLibero
24David MehićPrzyjmujący
42Jędrzej GossAtakujący
92Jakub PeszkoPrzyjmujący
1Krystian WalczakAtakujący
2Tomasz KryńskiAtakujący
3Łukasz Usowiczśrodkowy
4Tomasz KowalskiRozgrywający
6Adrian KraśRozgrywający
8Jan KopyśćPrzyjmujący
9Jarosław Muchaśrodkowy
10Damian KogutPrzyjmujący
12Kamil Franczakśrodkowy
13Aleksander Antosiewiczśrodkowy
17Wiktor MordarskiLibero
19Paweł CieślikAtakujący
20Mikołaj SzewczykPrzyjmujący
28Damian BilińskiRozgrywający
98Kacper WasilewskiLibero