Już w środę siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa rozegrają w hali przy ulicy Jasnogórskiej 8 w Częstochowie kolejny ligowy pojedynek. Tym razem drużyna trenera Piotra Lebiody zmierzy się z zespołem Mickiewicza Kluczbork, który zajmuje dopiero ósmą lokatę w tabeli, ale w ostatniej kolejce zainkasował trzy punkty w pojedynku z outsiderem MCKiS Jaworzno.

Kluczborczanie grają w kratkę, potrafią wygrać mecz z liderem rozgrywek LUK Politechniką Lublin (3-1), by w kolejnych spotkaniach oddać łatwo punkty rywalom będącym teoretycznie w ich zasięgu (ZAKSA Strzelce Opolskie, czy AZS AGH Kraków). Dziesięć zwycięstw i osiem porażek to bilans podopiecznych Mariusza Łysiaka w rozegranych osiemnastu pojedynkach w Tauron 1 . Lidze. Zgromadzone 29 punktów wystarczyło wprawdzie, by znaleźć się na ósmym miejscu gwarantującym występ w fazie Play-Off jednak w Kluczborku apetyty były dużo większe.

W pierwszej części fazy zasadniczej gracze spod Jasnej Góry po zwycięstwie 3-1 nad drużyną z województwa opolskiego przywieźli do Częstochowy trzy cenne punkty. Wówczas najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany przyjmujący, Mikołaj Szewczyk, który w tamtym spotkaniu zdobył 17 punktów. Nie było to widowisko jednostronne, a bardziej typowy mecz walki, w którym oba zespoły miały swoje szanse na odniesienie sukcesu. Ostatecznie to jednak Norwid wyszedł z tej konfrontacji zwycięsko. Rewanż zwiastuje zatem kolejne emocje.

Czujemy się dobrze i jesteśmy nastawieni na ciężki pojedynek. Niczym ten mecz nie będzie się różnic od poprzednich. Wyjdziemy na boisko po to, aby wygrać. Nie mamy specjalnego sposobu na ekipę z Kluczborka. Ważne, aby być pewnym siebie i swoich umiejętności, niezależnie od sytuacji na boisku – mówi przyjmujący Exact Systems Norwid, Mikołaj Szewczyk.

Mecz Exact Systems Norwid Częstochowa – Mickiewicz Kluczbork rozpocznie się w środę ( tj. 03.02) o godzinie 18:00. Spotkanie na żywo” będzie można oglądać za pośrednictwem platformy internetowej Ipla.

1Krystian WalczakAtakujący
2Tomasz KryńskiAtakujący
3Łukasz Usowiczśrodkowy
4Tomasz KowalskiRozgrywający
5Mateusz DemcioPrzyjmujący
6Adrian KraśRozgrywający
8Jan KopyśćPrzyjmujący
9Jarosław Muchaśrodkowy
10Damian KogutPrzyjmujący
12Kamil Franczakśrodkowy
13Aleksander Antosiewiczśrodkowy
17Wiktor MordarskiLibero
19Paweł CieślikAtakujący
20Mikołaj SzewczykPrzyjmujący
28Damian BilińskiRozgrywający
98Kacper WasilewskiLibero
1Filip FrankowskiPrzyjmujący
2Jakub Lewandowskiśrodkowy
3Dawid BułkowskiPrzyjmujący
5Michał SzmajduchPrzyjmujący
7Marcin JaskułaLibero
8Konrad Muchaśrodkowy
9Jakub DurskiRozgrywający
11Filip BiegunPrzyjmujący
13Przemysław Tomaśrodkowy
16Łukasz OwczarzAtakujący
17Konrad Jantosśrodkowy
19Michał ŁysiakLibero
32Łukasz SzablewskiRozgrywający
77Kajetan KulikAtakujący
88Łukasz SternikRozgrywający

Tekst i foto | Marek Osuchowski (Biuro Prasowe Klubu Sportowego Exact Systems Norwid Częstochowa)