Drużyna Exact Systems Norwid Częstochowa we współpracy z firmą zielona-energia.com zorganizuje Turniej o Puchar zielona-energia.com. Oprócz drużyny gospodarzy w imprezie udział wezmą trzy zespoły występujące w Pluslidze; GKS Katowice, MKS Będzin oraz Stal Nysa. Dwudniowy turniej rozegrany zostanie w dniach 4-5 września 2020 roku w Częstochowie.

W najbliższy piątek, cztery zespoły stoczą walkę w dwóch półfinałach, których stawką będzie awans do ścisłego finału Turnieju o Puchar zielona-energia.com. Na inaugurację imprezy, w pierwszym pojedynku staną na przeciw siebie drużyny MKSu Będzin i Stali Nysa (początek spotkania – godzina 16:00). Tuż po zakończeniu pierwszego widowiska na parkiet wybiegną gospodarze – Exact Systems Norwid Częstochowa, który sprawdzi swoje umiejętności na tle szóstej drużyny poprzedniego sezonu Plusligi – GKSu Katowice (początek spotkania 18:30). W sobotę przegrani rozegrają mecz o 3. miejsce (godzina 12:00), a imprezę zwieńczy wielki finał (godzina: 14:30).

Turniej o Puchar zielona-energia.com będzie fantastyczną okazją do tego, by częstochowscy kibice znów na nowo poczuli magię Ligi Mistrzów Świata i na własne oczy zobaczyli w przeciągu dwóch dni, aż trzy drużyny z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce! Nasza drużyna intensywnie przygotowuje się do startu rozgrywek Tauron 1.Ligi, a z kim, jak nie z rywalami z najwyższej półki sprawdzać swoje umiejętności i korygować własne błędy. Mamy nadzieję, iż będzie to prawdziwe święto dla naszych wiernych kibiców, którzy ostatnio nie mogli oglądać swoich ulubionych siatkarzy „na żywo” w hali IX LO. Marek Osuchowski - koordynator biura prasowego oraz mediów społecznościowych w Exact Systems Norwid Częstochowa

Przypomnijmy, iż to nie jedyna impreza siatkarska, którą organizował będzie nasz klub. Tydzień później odbędzie się bowiem II Memoriał im. Janusza Sikorskiego, w którym udział wezmą Reprezentacja Polski Juniorów, Mickiewicz Kluczbork oraz ZAKSA Strzelce Opolskie.