We wtorek (9.06.2020) w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej odbyło się losowanie grup turnieju finałowego Mistrzostw Polski juniorów w 2020 roku. Osiem najlepszych zespołów podzielonych zostało na dwie, czterozespołowe grupy. Awans uzyskają dwie najlepsze z każdej z nich tworząc pary półfinałowe.

Hemarpol Norwid Częstochowa trafił do grupy I z Treflem Gdańsk, Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa i AZS UWM Olsztyn. Drugą grupę utworzyły zespoły; UMKS MOS Wola Warszawa, EKS Skry Bełchatów, AKS V LO Rzeszów oraz Jastrzębskiego Węgiela. Tuż po losowaniu poprosiliśmy trenera Piotra Lebiodę o krótki komentarz ws. turnieju, który w dniach 1-5.07.2020 odbędzie się w Dębicy.

Dzisiejsze losowanie dla nas to zwykła formalność, w tym turnieju nie ma zespołów słabych. Spotyka się najlepszych osiem drużyn w Polsce, które drogą eliminacji zasłużyły sobie na udział w turnieju finałowym Mistrzostw Polski juniorów. Inną sprawą, dla każdego zespołu jest sposób, w jaki może się on przygotować do turnieju. Dostępność do obiektu sportowego, możliwość zakwaterowania zawodników, czy możliwość rozegrania meczów sparingowych – to moim zdaniem będą czynniki, które wpłyną na postawę zespołów podczas trwania finałów. Jedziemy do Dębicy z myślą awansu do czwórki najlepszych drużyn w Polsce. Przygotowujemy się od dnia 1 czerwca, nasi zawodnicy bardzo intensywnie pracują zarówno na sali jak i siłowni. Jesteśmy optymistami. Teraz czekamy na maturzystów, którzy z wiadomych przyczyn nie mogli uczestniczyć od poniedziałku w zajęciach treningowych. Pozdrawiamy kibiców ! Trzymajcie za nas kciuki !!!trener Exact Systems Norwid Częstochowa - Piotr Lebioda