Exact Systems Norwid Częstochowa zrewanżował się Olimpii Sulęcin za porażkę z pierwszej części sezonu. Częstochowianie na wyjeździe pokonali sulęcinian 3:1 w meczu 16. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyn. – Skoncentrowaliśmy się na naszej siatkówce – powiedział Piotr Gruszka, trener zespołu spod Jasnej Góry.

Częstochowianie w środowym meczu pozwolili sulęcinianom urwać tylko seta. Drużyna gości tylko w trzeciej partii zagrała nieco słabiej i miała problemy z przyjęciem.

– Po dwóch pierwszych wygranych przez nas setach drużyna z Sulęcina zaczęła grać dużo lepszą siatkówkę. Gospodarze zaczęli bardziej ryzykować zagrywką i to im się opłaciło. Do tego wspierała ich wspaniała publiczność. Grali naprawdę bardzo dobrze w tej trzeciej partii – powiedział Piotr Gruszka.

Czwarty set też nie zaczął się zbyt dobrze dla przyjezdnych, ale dzięki dobrej obronie i skutecznym kontratakom zamknęli spotkanie w czterech partiach.

– Nasz zespół z kolei zaczął popełniać dość proste błędy. Jednak cieszę się, że pomimo trudnego początku w czwartej partii, udało się nam wrócić do gry. Doskonale wiem, jak gra się na wyjazdach. W związku z tym, uczulałem moich zawodników, że jeśli będziemy grali rytmem rywali, którzy są wspierani przez kibiców to będzie nam się grało naprawdę ciężko. Dlatego skoncentrowaliśmy się na naszej siatkówce. Jestem zadowolony, że w końcówce wyprowadziliśmy kilka skutecznych kontr. To jest naprawdę bardzo ważne – zakończył szkoleniowiec.

[info własne / tauron.1liga / radio zachód]