Jestem zadowolony z pracy, którą wykonaliśmy przez ostatni miesiąc jak i z zaangażowania chłopaków. Dobra praca nie tylko podnosi nasze umiejętności indywidualnie, ale też grupowe, co pozwala stworzyć dobrą atmosferę i budować mentalność zwycięzców – powiedział szkoleniowiec drużyny Exact Systems Norwid Częstochowa Piotr Gruszka.

Błękitno-granatowi mają za sobą pierwszy miesiąc przygotowań do sezonu 2021/22 w rozgrywkach Tauron1. Ligi oraz Pucharze Polski. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego pozostaje trzynastu siatkarzy. Ostatni czternasty gracz, rozgrywający Damian Biliński przygotowuje się wraz z kadrą Polski U-18 do zbliżających się Mistrzostw Świata juniorów, które odbędą się od 24 sierpnia i potrwają do 2 września w Iranie.

Wspólne przygotowania do nowego sezonu w Tauron 1.Lidze rozpoczęliśmy w ostatnim tygodniu lipca jednak już dwa tygodnie wcześniej każdy z moich zawodników otrzymał szczegółowe wytyczne, które opracowaliśmy pod kątem optymalnego wdrożenia planów treningowych. Teraz skupiamy się głównie na poprawie wydolności i wytrzymałości ponieważ czeka nas długi i bardzo wymagający sezon. Dzięki współpracy z naszym partnerem Calypso Fitness Club, w którym mamy stworzone fantastyczne warunki i możliwości do pracy, zawodnicy ćwiczą pod okiem Agnieszki Czury, naszej trenerki od przygotowania fizycznego. Pozostała część ogólnorozwojowa oraz elementy techniczne oraz przygotowanie taktyczne realizujemy korzystając z obiektów należących do Norwida – skwitował 450-krotny reprezentant Polski.

Trener błękitno-granatowych podsumował również dotychczasową pracę jaką wykonał cały zespół – Jestem zadowolony z pracy, którą wykonaliśmy przez ostatni miesiąc jak i z zaangażowania chłopaków. Dobra praca nie tylko podnosi nasze umiejętności indywidualnie, ale też grupowe, co pozwala stworzyć dobrą atmosferę i budować mentalność zwycięzców .

Od 24 sierpnia częstochowscy siatkarze rozegrają szereg meczów sparingowych oraz wezmą udział w dwóch przedsezonowych turniejach. Ostatnim sprawdzianem formy Norwida będzie pojedynek z GKSem Katowice na tydzień przed inauguracją ligi.

Teraz przyjdzie czas na mecze kontrolne, które rozegramy nie tylko z drużynami pierwszoligowymi, ale również z zaprzyjaźnioną ekipą z Plusligi, GKSem Katowice. Ponadto przed startem ligi zaliczymy jeszcze dwa turnieje. Jeden organizowany przez nasz klub oraz mocno obsadzoną imprezę w Bielsku-Białej, gdzie spotkają się drużyny, które mają olbrzymie aspiracje na awans do najwyższej klasy rozgrywkowej – zakończył trener częstochowskiego Norwida.

Exact Systems Norwid Częstochowa zmagania ligowe rozpocznie meczem na własnym parkiecie z Olimpią Sulęcin. Pierwszą kolejkę zaplanowano na 22 września. W kampanii 2020/21 częstochowianie nie dali najmniejszych szans rywalowi z Sulęcina pokonując Olimpię dwukrotnie bez straty seta.

Jak będzie teraz? O tym przekonamy się już za nieco ponad miesiąc.