Powoli dobiega końca sezon 2020/21 w rozgrywkach Tauron 1. Ligi. Jutro drużyna Exact Systems Norwida Częstochowa meczem we własnej hali zakończy rywalizację o 5. miejsce na zapleczu Plusligi z Polskim Cukrem Avią Świdnik . Rozgrywka toczy się systemem mecz i rewanż. Przypomnijmy, iż w pierwszym spotkaniu obu zespołów wygrał Norwid 3-1 (25-19, 22-25, 28-26, 32-30) i to on bliżej jest zdobycia historycznej pozycji w tabeli. Jednak, by tak się stało trzeba zwycięstwem przypieczętować wyższość nad rywalem lub ewentualnie wygrać „złotego seta”. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi platforma internetowa Ipla. Początek punktualnie o 18:00.

Podopieczni trenera Piotra Lebiody zajęli po rundzie zasadniczej wysokie czwarte miejsce, odnosząc dziewiętnaście zwycięstw. Następnie w ćwierćfinałowej batalii dwukrotnie ulegli eWinner Gwardii Wrocław (0-3, 2-3) i pozostała im walka o 5. miejsce. Rywalem częstochowian została drużyna Polskiego Cukru Avii Świdnik, która również po dwóch spotkaniach musiała uznała wyższość BBTSu Bielsko-Biała.

W pierwszym pojedynku rozgrywanym w Świdniku wygrał Exact Systems Norwid Częstochowa, jednak spotkanie obfitowało w wiele emocjonujących momentów, a dwie z czterech partii kończyły się na przewagi. Niedzielne zwycięstwo w hali rywala przybliżyło błękitno-granatowych do piątej lokaty jednak do ostatecznego rozstrzygnięcia potrzebna będzie wygrana w jutrzejszym pojedynku lub sukces w siatkarskiej loterii jakim jest „złoty set”.

O wyniku tej konfrontacji przekonamy się już jutro śledząc zmagania obu drużyn w transmisji na platformie Ipla. Początek od godziny 18:00.