Siatkarze częstochowskiego Norwida nie mieli zbyt wiele czasu, by rozpamiętywać nieudany czwartkowy pojedynek w ćwierćfinale Tauron 1.Ligi z eWinner Gwardią Wrocław przegrany z kretesem 0-3. Już dziś nasza drużyna po treningu w Hali Sportowej Częstochowa uda się w podróż do stolicy Dolnego Śląska, gdzie w niedzielę wieczorem rozegra mecz o być, albo nie być. Transmisję drugiego spotkania fazy play-off od godziny 20:30 będzie można śledzić za pośrednictwem stacji Polsat Sport.

Podopieczni Piotra Lebiody przegrywając mecz we własnej hali postawili się w trudnym położeniu i aby wrócić do walki o półfinał Tauron 1.Ligi muszą wygrać dwie kolejne batalie z drużyną z Wrocławia. To zadanie trudne jednak nie niemożliwe. Częstochowianie w trwającym sezonie wielokrotnie udowadniali, że czwarte miejsce po rundzie zasadniczej to nie przypadek, a efekt ciężkiej pracy. Tym bardziej, iż ostatnia porażka to w większości nie zasługa fantastycznie grających gości, a pochodna własnych błędów i seryjnie oddawanych punktów.

Jeśli błękitno-granatowi powrócą do gry jaką rozpieszczali nas długimi fragmentami rundy zasadniczej i w porę opanują emocje, to mogą napsuć sporo krwi rozpędzonej Gwardii. Kluczem do zwycięstwa może okazać się zagrywka, którą częstochowianie potrafią zdobywać punkty, a w żadnym stopniu nie wykorzystali tego atutu w pierwszej odsłonie częstochowsko-wrocławskiej rywalizacji.

Exact Systems Norwid, by jak najlepiej przygotować się do niedzielnego spotkania, treningi przeniósł na dużo większy obiekt na ulicy Żużlowej, który gabarytami jest zbliżony do kubatury wrocławskiej Hali Orbita. Teraz wszystko w rękach i głowach siatkarzy!

eWinner Gwardia Wrocław – Exact Systems Norwid Częstochowa – 11.04.2021 G: 20:30 – Polsat Sport