Nasze dwie pary siatkarzy plażowych, które rywalizowały w Warszawie w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski juniorów odpadły z rywalizacji o awans do ścisłego finału. Krzysztof Giemza i Mateusz Janus rywalizację kończą na siedemnastej lokacie, a Dawid Świeboda i Jakub Pośpiech na dziewiątej.

Od poniedziałku 13 lipca 2020 na obiektach Monta Beach Volley Club w Warszawie rozgrywany był półfinał Mistrzostw Polski juniorów w siatkówce plażowej. W zawodach województwo śląskie reprezentowały cztery pary, w tym dwie drużyny Exact Systems Norwid Częstochowa. Jako parę R1 rozstawiono Krzysztofa Giemzę i Mateusza Janusa – srebrnych medalistów mistrzostw śląska. Rozstawianie z numerem R21 wylosowała czwarta para z naszego województwa – Dawid Świeboda i Jakub Pośpiech. Cała czwórka w poniedziałkowy ranek rozpoczęła batalię o osiem miejsc premiowanych awansem do finałów.

Turniej od początku nie leżał Krzyśkowi i Mateuszowi, którzy w pierwszym spotkaniu ulegli piątej parze z województwa opolskiego, by następnie przegrać z Kamilem Pachurką i Jakubem Zimowiczem – trzecią parą z województwa dolnośląskiego. Tym samym po dwóch porażkach Krzysztof Giemza i Mateusz Janus zakończyli udział w półfinałach w kategorii juniorów na 17 miejscu.

Nasza druga para Świeboda / Pośpiech w pierwszym spotkaniu zwyciężyła wicemistrzów województwa dolnośląskiego – Wiktora Mordarskiego i Dominika Płużkę – KPS Chełmiec Wałbrzych. W drugiej rundzie Jakub z Dawidem trafili na parę województwa łódzkiego Marcel Hendzelewski i Dawid Suski z KS Lechii 1923 Tomaszów Mazowiecki. Niestety spotkanie zakończyło się niepowodzeniem pary Exact Systems Norwid Częstochowa . Porażka jednak nie zamknęła naszym drogi do finału, ale mocno ją utrudniła. By awansować dalej nasi chłopcy musieli wygrać trzy spotkania z rzędu. W pierwszym meczu zagrali bardzo dobrze i wygrali z parą z klubu MKS Kraśnik – Adamem Skicą i Michałem Szymulą 2:0. Drugie spotkanie również padło łupem błękitno-granatowych, a pokonany został wicemistrz województwa lubelskiego Michał Bielecki i Rafał Żurawski.

W meczu decydującym o awansie do najlepszej ósemki, Dawid i Jakub spotkali się z dobrze znaną im śląską parą reprezentującą KS Górnik Radlin – Kamilem Koniecznym i Jakubem Wiercińskim. „Bratobójczy” pojedynek był dobrą okazją do rewanżu za spotkanie w finale mistrzostw śląska, gdzie po bardzo wyrównanym meczu wygrali radlinianie i tym samym zdobyli brązowy medal na Śląsku. Naszym zawodnikom z każdą piłką grało się coraz ciężej i widać było zmęczenie sezonem. Ostatecznie spotkanie wygrała para z Radlina i tym samym jako jedyny zespół będą reprezentować Śląsk w Finale MP. Kuba i Dawid wracają do Częstochowy z 9 miejscem.