Częstochowski Norwid w sobotni wczesny poranek wyruszył w podróż do oddalonego o ponad 300km Świdnika, gdzie dzień później zmierzy się z tamtejszym Polskim Cukrem Avią w meczu, którego stawką będzie 5. miejsce w Tauron 1.Lidze. Rywalizacja toczy się systemem mecz i rewanż. Drugie decydujące spotkanie rozegrane zostanie w najbliższy czwartek (22.04 – godzina 18:00) w hali IX LO im. C.K. Norwida przy ulicy Jasnogórskiej 8.

Pomimo zmęczenia fizycznego będziemy przygotowani do rywalizacji o 5. miejsce. Chcemy zagrać dobre zawody. To jesteśmy dłużni naszym kibicom, którzy nas wspierali przez cały sezon. Nie sądzę, że będę musiał dodatkowo mobilizować zawodników do podjęcia rękawic jeszcze raz. Żeby tylko zdrowie pozwoliło – powiedział trener Exact Systems Norwid Częstochowa, Piotr Lebioda przed pierwszym pojedynkiem o 5. miejsce w Tauron 1.Lidze.

Oba zespoły musiały uznać wyższość swoich przeciwników w walce o półfinał Tauron 1.Ligi. Błękitno-granatowi przegrali dwukrotnie z eWinner Gwardią Wrocław (0-3, 2-3), a Polski Cukier Avia Świdnik okazała słabość w konfrontacji z BBTSem Bielsko-Biała (1-3, 0-3). Teraz przyszedł czas na walkę o miejsca 5-6.

W rundzie zasadniczej dwukrotnie lepsi w rywalizacji z Polskim Cukrem Avią Świdnik okazywali się gracze spod Jasnej Góry. Świdniczan stać było jedynie na wygranie pojedynczych setów, a oba spotkania kończyły się rezultatem 3-1 na korzyść Norwida. Mamy nadzieję, że tak będzie i tym razem!