Exact Systems Norwid Częstochowa wygrał spotkanie 29. kolejki Tauron 1.Ligi z Krispolem Września 3-1 inkasując kolejne trzy punkty do ligowej tabeli. Dla częstochowian było to osiemnaste zwycięstwo w całych rozgrywkach. Najlepszym zawodnikiem spotkania został kapitan Norwida, Tomasz Kowalski.

Podopiecznym trenera Piotra Lebiody do rozegrania w rundzie zasadniczej pozostał już tylko jeden mecz. W najbliższą środę częstochowianie podejmą we własnej hali BBTS Bielsko-Biała. Transmisja od godziny 18.00 na platformie internetowej Ipla.

Błękitno-granatowym do zajęcia czwartej lokaty po rundzie zasadniczej brakuje już tylko jednego punktu lub potknięcia bezpośredniego rywala eWinner Gwardii Wrocław w spotkaniu z ZAKSĄ Strzelce Opolskie (wciąż walczy o utrzymanie). Co ciekawe, siatkarze ze Stolicy Dolnego Śląska będą już na pewno przeciwnikiem drużyny Exact Systems Norwid Częstochowa w pierwszej rundzie fazy Play Off. Ostatnia kolejka wyjaśni tylko kto z tej pary będzie na pozycji rozstawionej i rozegra pierwsze oraz ew. trzecie spotkanie we własnej hali.

Exact Systems Norwid Częstochowa – Krispol Września 3-1 (25-22, 25-19, 20-25, 25-19)