Klub Sportowy Exact Systems Norwid Częstochowa informuje, iż z początkiem sierpnia 2020r. nastąpiła zmiana klubowego herbu na nowy. W związku z powyższym, od tej pory jedynym oficjalnym i pozostającym w użyciu będzie nowy emblemat. Poprzednio używany herb stanie się elementem naszej bogatej historii i tradycji.

Nowy emblemat zaprojektowany został przez Marka Osuchowskiego, który od października 2019 roku pełni funkcję koordynatora biura prasowego oraz mediów społecznościowych w naszym klubie.

Herb klubu sportowego to największa świętość! Jednak idąc z duchem czasu i rozwoju jako w pełni profesjonalny klub, nie możemy stać w miejscu. Czas rozwoju sportowego musi iść w parze z rozwojem marketingowym, a w dobie wszechobecnego internetu identyfikacja wizualna jest rzeczą kluczową i budującą naszą pozycję zarówno wśród kibiców jak i potencjalnych partnerów biznesowych. Nowy emblemat wpisany w koło z „9” w centralnym jego punkcie, nawiązuje do tradycji i historii Norwida, która nierozerwalnie kojarzy się ze szkołą oraz kształceniem od lat całych pokoleń siatkarzy, którzy niejednokrotnie stawali się ważnymi ogniwami reprezentacji Polski.koordynator biura prasowego i mediów społecznościowych Exact Systems Norwid Częstochowa - Marek Osuchowski

Proces rebrandingu rozpocznie się od 3 sierpnia 2020r. i obejmie wszystkie elementy graficzne. W pierwszej kolejności nowy herb pojawi się na koszulkach meczowych, materiałach poligraficznych, kanałach mediów społecznościowych oraz stronie www.