Klub Sportowy Exact Systems Norwid Częstochowa informuje, że w wyniku kolejnych przeprowadzonych testów RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 czterech członków drużyny otrzymało wynik pozytywny. Łącznie w związku z pozytywnymi wynikami testów w izolacji obecnie przebywa 6 członków naszego zespołu.

W minionym tygodniu informowaliśmy, iż dwóch członków naszej drużyny otrzymało wynik pozytywny na obecność wirusa SARS-CoV-2. Dziś kolejne przeprowadzone testy ujawniły w naszym zespole, cztery nowe pozytywne przypadki. Osoby z dodatnim wynikiem testu pozostają w ścisłej izolacji zgodnie z reżimem sanitarno-epidemiologicznym.

Zachowując wszelkie środki ostrożności Zarząd Klubu Sportowego Exact Systems Norwid Częstochowa postanowił, że przed powrotem drużyny do treningów oraz czynnego uczestnictwa w rozgrywkach Tauron 1. Ligi przeprowadzone zostaną dodatkowe badania kontrolne (m.in. EKG, RTG) mające na celu wykluczyć wszelkie powikłania związane z przebytym zakażeniem oraz ew. transmisję wirusa na inne pierwszoligowe zespoły.

W dalszym ciągu jako Klub pozostajemy w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi oraz Polską Ligą Siatkówki.

Dodatkowo informujemy, iż zaplanowany na najbliższą sobotę pojedynek z Visłą Bydgoszcz został przełożony na termin 2.12.2020 r.