Exact Systems Norwid Częstochowa przegrał spotkanie 19. kolejki Tauron 1. Ligi z MKSem Będzin 0-3. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano przyjmującego gości Jakuba Rohnka.

Pierwszą partię spotkania od lepszej gry zaczęli będzinianie 4:1. Dobrze atakowali i ustawiali szczelny blok, przez który nie mógł przebić się ani Kamil Długosz, ani Mateusz Zawalski 1:6. W tej sytuacji Piotr Gruszka poprosił bardzo szybko o czas dla swoich podopiecznych. Jednak w dalszej części tej premierowej odsłony meczu gra toczyła się pod dyktando siatkarzy MKS-u 20:14. Tego seta pewnym atakiem zakończył Mateusz Kańczok 25:20.

MKS poszedł za ciosem. W kolejnym secie dośc szybko wyszedł na prowadzenie 3:0. Częstochowianie jednak szybko wyciągnęli wnioski. Poprawili przede wszystkim swoją skuteczność w ataku 7:7. Chwilę później w polu serwisowym przyjezdnych pojawił się Brandon Koppers 12:8. Od tego momentu do końca sytuację na boisku kontrolowali goście. Niestety siatkarze Norwida popełniali wiele prostych, niewymuszonych błędów. Na niewiele zdały się zmiany w składzie drużyny z Częstochowy. W ostatniej akcji na zagrywce pomylił się Długosz 17:25.

Trzeci set miał zupełnie inny przebieg. Piotr Gruszka dokonał kilku zmian w wyjściowej szóstce. To sprawiło, że od początku toczyła się dość równa gra 5:5 i 9:9. Warto podkreślić, że Exact Systems Norwid poprawił swoją grę w każdym elemencie. Do tego zmusił rywali do błędów 9:13. Do 19:14 na prowadzeniu byli gospodarze. Jednak będzinianie nie mieli zamiaru się poddać. Serią świetnych serwisów popisał się Maciej Ptaszyński 22:20. Do końca toczyła się zacięta walka o każdy punkt 22:22 i 24:24. W tych decydujących fragmentach seta obie drużyny należało pochwalić za bardzo dobrą grę blokiem. Więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Wojciecha Serafina 27:25. Najpierw w polu serwisowym pomylił się Kacper Wnuk, a chwilę później asa serwisowego na stronę rywali posłał Jakub Rohnka.

Exact Systems Norwid Częstochowa – MKS Będzin 0-3 (20-25, 17-25, 25-27)