Mikołaj Szewczyk jest 23-letnim siatkarzem pochodzącym z Częstochowy, gdzie rozpoczynał swoją siatkarską karierę. „Szewcu” mierzy 195 cm wzrostu i waży 94 kg, występuje na pozycji przyjmującego. Ostatni sezon spędził grając w zespole AZS AGH Kraków.

Przygodę z siatkówką zaczynał w Norwidzie Częstochowa, w którym spędził trzy lata. Następnie przeniósł się do Jastrzębskiego Węgla, gdzie łączył grę w siatkówkę z nauką w liceum. Później reprezentował barwy pierwszoligowej Victorii Wałbrzych, Barkom Kazhany Lwów (mistrz Ukrainy) oraz Olimpii Sulęcin. Ma za sobą występy we włoskiej serie A2 (Top Volley Lamezia) oraz AZSie Częstochowa. W nadchodzącym sezonie w drużynie Exact Systems Norwid Częstochowa pełnił będzie podwójną rolę; przyjmującego oraz trenera przygotowania motorycznego.

Cieszę się z pełnienia dwóch funkcji w zespole. Mogę rozwijać się nie tylko na płaszczyźnie siatkarskiej, ale w końcu wcielić w życie moją drugą pasję jaką jest przygotowanie motoryczne zawodnika. Dodatkowo będę mieć bezpośredni feedback od zawodników, co jest dla mnie bardzo istotne.powiedział, przyjmujący oraz trener przygotowania motorycznego - Mikołaj Szewczyk

Kadra drużyny Exact Systems Norwid Częstochowa na sezon 2020/21;

Sztab szkoleniowy

A już jutro Mikołaj Szewczyk odpowie na 20 pytań, dzięki którym będziecie mogli lepiej go poznać! Zapraszamy!