Częstochowianie Jakub Kantorowicz i Marcel Pośpiech zdobyli dziś w Rybniku srebrne medale Mistrzostw Śląska kadetów w siatkówce plażowej. W finale nasi zawodnicy ulegli Bartkowi Fijałkowi i Kamilowi Strzymszokowi, którzy kilka dni wcześniej zdobyli tytuł Mistrzów Śląska juniorów. Co ciekawe, obie pary spotkały się także w finale juniorskich mistrzostw śląska, gdzie lepsi okazali się Marcel i Kuba. Dziś niestety minimalnie lepszym duetem okazała się para ze Skoczowa, która wygrała 2:0 (21:18, 21:19).

Mecz finałowy stał na bardzo wysokim poziomie i obfitował w wiele mocnych ataków i ciekawych rozwiązań taktycznych. Było to godne widowisko dwóch najlepszych śląskich par. Trzecie miejsce w zawodach przypadło parze Dominik Czerny i Daniel Konieczny. Tuż za podium na czwartym, najbardziej nielubianym przez wszystkich sportowców miejscu melduje się duet Dominik Komorek i Sebastian Płaczek.

Stawkę pięciu ekip, które wywalczyły awans do półfinałów Mistrzostw Polski zamknęła para Filip Lejawa i Olaf Łukasik, którzy pokonali w premiowanym awansem spotkaniu Norberta Popka i Mateusza Szpernalowskiego.

Podsumowując dokonania naszych kadetów i juniorów na Mistrzostwach Śląska zdobyliśmy dwa srebrne medale oraz trzy miejsca w rozgrywkach ogólnopolskich. Pary Exact Systems Norwid Częstochowa, które grają dalej w rozgrywkach krajowych;