Łukasz Usowicz występujący na pozycji środkowego postanowił przedłużyć kontrakt na grę w drużynie Exact Systems Norwid Częstochowa, dzięki czemu swoją dalszą karierę sportową rozwijał będzie w naszym klubie. Umowa parafowana została na okres jednego roku. – W Częstochowie czuję się bardzo dobrze, można powiedzieć, że jest to mój drugi dom. Poza tym jestem zadowolony ze swoich postępów siatkarskich poczynionych w Norwidzie i atmosfery panującej w klubie. Cieszę się, że będę mógł kolejny sezon bronić barw Norwida i liczę na dobre wyniki w przyszłym sezonie – powiedział siatkarz częstochowskiego Norwida.

24-letni środkowy, nieprzerwanie od roku 2013 występuje w zespole spod Jasnej Góry! W sezonie 2013/14 grał w drużynie kadetów, następnie przez dwa kolejne sezony walczył w juniorach, by wreszcie w sezonie 2016/17 zadebiutować w drużynie seniorów Norwida Częstochowa!

„Uso” grając w naszym klubie przez tak długi czas, stał się fundamentem drużyny. To od niego zaczyna się budowę zespołu, o czym wspomina drugi trener oraz statystyk częstochowskiej drużyny, Leszek Hudziak.

Budowanie zespołu zaczyna się od mocnych fundamentów, a jednym z solidnych filarów naszej drużyny już od wielu lat jest Łukasz Usowicz. Gdy dowiedziałem się, że „Uso” dalej będzie grał w Norwidzie, bardzo się ucieszyłem, ponieważ lubię pracować z zawodnikami, którzy wiedzą czego chcą, a przy tym czerpią z treningu jak najwięcej, udowadniając swoją siłę i jakość w czasie meczu.

Zarząd Klubu Sportowego Exact Systems Norwid Częstochowa nie próżnuje i pomimo tego, iż obecny sezon dopiero wkracza w decydującą fazę, skrzętnie kompletuje skład z myślą o kampanii 2021/22. Łukasz Usowicz stał się już drugim siatkarzem, który w ostatnim czasie przedłużył umowę z częstochowskim klubem. Niedawno informowaliśmy, iż rozgrywający Tomasz Kowalski parafował kontrakt obligujący go do występów w „błękitno-granatowych” barwach przez kolejne dwa lata.

Co roku okres transferów przyspiesza, co powoduje, że i my wsiadamy do tego pociągu. Pierwszym wagonikiem są zawodnicy, których mamy u siebie, rozmawiamy z nimi jakie mają plany na kolejne sezony, czy są zadowoleni ze współpracy z klubem, czy chcą grać z nami. I jak co roku jest grupa osób z różnymi koncepcjami na swoje życie zawodowe i prywatne, co niewątpliwie w życiu sportowca jest powiązane. Tym samym w pierwszym wagoniku znalazł się Tomek Kowalski, Łukasz Usowicz i zawodnicy mający kontrakty czynne na następny sezon. Chcemy do końca lutego znać zawodników, którzy niestety spowodują lukę w naszym zespole na kolejny sezon, abyśmy rozpoczęli poszukiwania następców. powiedział Lesław Walaszczyk, członek zarządu KS Exact Systems Norwid Częstochowa.

Kontynuując, włodarz częstochowskiego Norwida podsumował trwające rozgrywki Tauron 1.Ligi. – Obecny sezon do tej pory uważam za bardzo udany. Trenerowi Lebiodzie, który miał przed sezonem ściśle określony budżet, powiódł się plan budowy zespołu młodego, ambitnego i jak czas pokazał niesłychanie zgranego, mającego fantastyczną atmosferę, co przełożyło się na wynik sportowy. Większość z zawodników ten sezon ma najlepszy w swojej karierze, czego im gratuluję. Wykorzystali swoją szansę grania razem pod okiem naszego sztabu trenerskiego. Mecze z „górą tabeli” pokazują z drugiej strony, że jeszcze dużo pracy przed nami, aby osiągnąć najwyższe cele.

Tekst i foto | Marek Osuchowski (Biuro Prasowe Klubu Sportowego Exact Systems Norwid Częstochowa)