Łukasz Łapszyński po dwóch latach przerwy powraca do Częstochowy, by kolejny raz bronić barw zespołu Exact Systems Norwid. 28-letni siatkarz występujący na pozycji przyjmującego związał się z klubem jednoroczną umową. To czwarty przyjmujący w drużynie trenera Piotra Gruszki obok Krzysztofa Gibka, Artura Sługockiego oraz Kamila Długosza.

„Ponownie witam wszystkich kibiców. Po dwóch sezonach rozłąki postanowiłem wrócić do Częstochowy i podjąć się nowych wyzwań . Cieszę się, że po raz kolejny będę mógł bronić barw zespołu Exact Systems Norwid Częstochowa i mam nadzieje, że dostarczymy jak najwięcej pozytywnych emocji . Do zobaczenia w hali przy Jasnogórskiej 8” – powiedział przyjmujący Łukasz Łapszyński.

Łukasz Łapszyński ostatni sezon spędził w Plusligowej Stali Nysa. W kampanii 2020/21 rozegrał 80 setów, w których zdobył 217 punktów (169 w ataku, 28 w polu serwisowym oraz 20 po skutecznym bloku). W przeszłości reprezentował m.in. Czarnych Radom, Cuprum Lublin, Onico AZS Politechnika Warszawską oraz Dafi Społem Kielce.