Exact Systems Norwid Częstochowa nie ma czasu na świętowanie środowej wygranej z Mickiewiczem Kluczbork. Częstochowianie już w piątek z samego rana udali się bowiem w podróż do Siedlec, gdzie w sobotnie późne popołudnie zmierzą się w meczu 22. kolejki Tauron 1. Ligi z tamtejszym KPSem.

Na mecz do Siedlec wyjeżdżamy w pełni zmotywowani i żądni zdobycia pełnej puli punktów. Chcemy podtrzymać zwycięska passę i zrobimy wszystko, żeby tak się stało. Sposobu na drużynę z Siedlec nie mam, po prostu potrzebne jest dobre podejście mentalne do meczu i oczywiście odrobina szczęścia – mówi przyjmujący Exact Systems Norwid Częstochowa, Damian Kogut.

Drużyna trenera Piotra Lebiody w obecnych rozgrywkach spisuje się znakomicie. Zajmuje wysokie czwarte miejsce w tabeli, legitymując się stosunkiem 15-5 wygranych do przegranych spotkań.

Najbliższy rywal Norwida w lidze również nie próżnuje. Z dorobkiem 37 oczek jest tylko pozycję niżej, a ewentualna wygrana w sobotnim pojedynku zrównałaby oba zespoły punktowo.

Mecz zapowiada się, więc bardzo emocjonująco, a z pewnością żadna z drużyn nie odda pola przeciwnikowi bez walki. Ostatecznie o wyniku mogą zadecydować niuanse, które sprawią, że albo KPS Siedlce, albo Exact Systems Norwid Częstochowa przedłużą swoją serię spotkań bez porażki.