Po fantastycznym i pełnym emocji spotkaniu wygrywamy z dotychczasowym liderem Tauron 1.Ligi BBTSem Bielsko-Biała 3-0! Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany nasz libero Mateusz Podborączyński.

Pierwszą partię spotkania od skutecznego ataku ze środka rozpoczął Wojciech Siek 1:0. Kiedy chwilę później po stronie gości w polu serwisowym pojawił się Łukasz Usowicz, Norwid odskoczył na kilka oczek 4:2. Bielszczanie dość szybko doprowadzili do remisu 5:5. W ataku dobrze sobie radził Sergiej Kapelus. Kilka akcji drużyny grały równo. Następnie ponownie na prowadzenie wyszli częstochowianie 11:7. BBTS w tym fragmencie miał problemy z przyjęciem serwisów Damiana Bilińskiego. Warto podkreślić również dobrą skuteczność w kontrataku Kamila Długosza 13:10. Gospodarze ani myśleli składać broń. W połowie tego seta ponownie na tablicy był wynik 15:15. Od tego momentu do końca toczyła się zacięta walka punkt za punkt 19:19 i 24:24. Ostatecznie szalę na swoją stronę przechylili przyjezdni 27:25. Najpierw skutecznie ze środka zaatakował Usowicz, a chwilę później błąd w ataku popełnił Tomasz Piotrowski.

Druga odsłona sobotniego meczu rozpoczęła się dla obu drużyn od dość równej gry punkt za punkt 3:3 i 6:6. Podobnie, jak to miało miejsce w połowie tej partii kilka oczek przewagi wypracowali siatkarze Norwida. W polu serwisowym ręki nie zwalniał Tomasz Kryński 15:11. Zespół z Bielska-Białej walczył. Wyrównał wynik 15:15. Do końca toczyła się dość równa gra. W decydujących fragmentach więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Piotra Gruszki 26:24. Wygraną w tej drugiej partii skutecznym atakiem przypieczętował Artur Sługocki, który zaatakował po rękach Adriana Hunka.

Set numer trzy to kopia wcześniejszych. Zespoły grały punkt za punkt 3:3 i 8:8, wystrzegając się prostych błędów. BBTS dążył do przedłużenia swoich szans na punkty, w tym sobotnim spotkaniu. Z kolei Exact Systems Norwid walczył o pełną pulę i zwycięstwo w trzech setach. Do końca toczyła się zacięta walka o każde oczko. Spokój i opanowanie w kluczowych momentach zachowali częstochowianie. Zwycięstwo za trzy punkty skutecznym atakiem ze środka przypieczętował Usowicz 25:23.

BBTS Bielsko-Biała – Exact Systems Norwid Częstochowa 0-3 (25-27, 24-26, 23-25)