W sobotę, 27 marca o godzinie 17:00, Exact Systems Norwid Częstochowa przystąpi do przedostatniego spotkania rundy zasadniczej Tauron 1.Ligi. W potyczce z Krispolem Września nikt nie bierze pod uwagę straty punktów, ale jak zapowiada drugi szkoleniowiec błękitno-granatowych Leszek Hudziak z kilku względów może być to dla częstochowian trudny pojedynek. Liczymy jednak na zdobycie trzech punktów i utrzymanie czwartej lokaty na zapleczu Plusligi.

W zeszłym tygodniu siatkarze Norwida Częstochowa bez większych problemów pokonali w spotkaniu wyjazdowym outsidera rozgrywek, MCKiS Jaworzno inkasując trzy punkty i siedemnaste zwycięstwo w aktualnej kampanii. Teraz do „miasta świętej wieży” przyjeżdża Krispol Września i zarówno kibice jak i członkowie zespołu nie wyobrażają sobie innego scenariusza, niż pewna wygrana Norwida. Zadanie to jednak tylko z pozoru wygląda na łatwe.

Przyjeżdża do nas rywal, który walczy o być, albo nie być. Jeśli przegra sobotni pojedynek, ograniczy praktycznie do minimum swoje szanse pozostania w Tauron 1.Lidze na przyszły sezon. Dlatego przestrzegamy chłopaków, by nie zlekceważyli rywala i podeszli do tego meczu z pełnym zaangażowaniem narzucając swój styl gry. Pamiętamy pierwszy mecz we Wrześni, gdzie losy zwycięstwa ważyły się do ostatniej piłki. Wówczas górą był nasz zespół i do Częstochowy przywieźliśmy dwa cenne oczka. Jutro znów chcemy wygrać i to najlepiej za trzy punkty, utrzymując czwartą lokatę w tabeli.– powiedział Leszek Hudziak pełniący w klubie rolę drugiego trenera oraz statystyka.

Z kolei Łukasz Kalinowski, przyjmujący Krispolu Września widzi w pojedynku z Norwidem szansę dla swojego zespołu -Pokazaliśmy nie raz w tym sezonie, że potrafimy rywalizować z topowymi drużynami naszej ligi. Poprzedni mecz z Norwidem rozstrzygnął się po tie-breaku. Wierzę, że i tym razem rywal nie będzie miał z nami łatwo.

Patrząc jednak na aktualną tabelę wyłania się obraz drużyny, która po 26. kolejkach zgromadziła raptem 24 punkty, zwyciężając jedynie siedmiokrotnie. Częstochowski Norwid, który znajduje się w czubie tabeli chcąc myśleć o czymś więcej w tym sezonie nie może pozwolić sobie na stratę punktów z drużyną prowadzoną przez Mariana Kardasa.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00, bezpośrednią relację z tego spotkania będzie można obejrzeć na platformie internetowej Ipla.

[Marek Osuchowski]