Krzysztof Gibek występujący na pozycji przyjmującego wzmocni szeregi drużyny Exact Systems Norwid Częstochowa w sezonie 2021/22. Siatkarz podpisał z naszym klubem jednoroczną umowę.

Kiedy pojawiła się oferta z Częstochowy długo się nie zastanawiałem. Tak naprawdę od kilku sezonów wysyłaliśmy w swoją stronę sygnały zainteresowania współpracą. Bardzo się cieszę, że w końcu doszło do podpisania rocznej umowy. Została stworzona bardzo ciekawa drużyna, myślę, że ze sporym już doświadczeniem ligowym, która będzie chciała włączyć się do walki o najwyższe cele.” – powiedział Krzysztof Gibek.

Norwid jest klubem bardzo utytułowanym w rozgrywkach młodzieżowych, natomiast my będziemy dążyć do tego, aby zdobyć medal w rozgrywkach seniorskich i włączyć się do walki o Puchar Polski. Mam nadzieję, że emocje te przyjdzie nam przeżywać w hali już wspólnie z kibicami, których serdecznie pozdrawiam. Nigdy nie ukrywałem również, że Częstochowa jest miastem bliskim mojemu sercu, z którym wiąże przyszłość.” – zakończył nowy przyjmujący błękitno-granatowych.

Krzysztof Gibek w poprzednim sezonie w rozgrywkach Tauron 1.Ligi rozegrał 128 setów, w których zdobył 269 punktów (190 w ataku, 58 z zagrywki oraz 21 skutecznym blokiem). Dwukrotnie otrzymał również statuetkę dla najlepszego zawodnika meczu.

Krzysztof Gibek w dotychczasowej karierze reprezentował AZS Politechnikę Opolską, KPS Siedlce oraz ostatnio eWinner Gwardię Wrocław.

Już niebawem kolejne transferowe doniesienia. Polubcie nasze kanały mediów społecznościowych i bądźcie na bieżąco !