W obecności kilkutysięcznej widowni zgromadzonej w Parku Lisiniec nastąpiła wczoraj oficjalna prezentacja zespołu Exact Systems Norwid Częstochowa, który będzie reprezentował nasze miasto w rozgrywkach Tauron 1.Ligi w sezonie 2021/22. Ceremoniału przedstawienia kolejnych członków zespołu dokonał dowódca Exact Systems Norwida, trener Piotr Gruszka.

Okazją do prezentacji zespołu częstochowskiego Norwida była coroczna impreza pod nazwą Festiwal Kolorów. O godzinie 17:00 na scenę wszedł Piotr Gruszka, który kolejno przedstawił wszystkich siatkarzy oraz sztab szkoleniowy. Na scenie pojawiły się również najważniejsze osoby w naszym klubie; Prezes Krzysztof Wachowiak oraz członek zarządu i przedstawiciel sponsora tytularnego, firmy Exact Systems, Lesław Walaszczyk. Po prezentacji w obecności naszego zespołu nastąpił tradycyjny wyrzut kolorów.

W czasie całej imprezy na wszystkich sympatyków siatkówki czekało nasze Norwidowe stoisko oraz boisko, na którym nasi zawodnicy rozegrali mecz z chętnymi uczestnikami festiwalu.

Zespół Exact Systems Norwid Częstochowa jest na ostatniej prostej przed startem rozgrywek zaplecza Plusligi. Sezon wystartuje 22-ego września, kiedy to częstochowianie we własnej hali gościć będą zespół Olimpii Sulęcin. Nim jednak się to stanie błękitno-granatowi zaprezentują się częstochowianom w turnieju o Puchar zielona-energia.com (10-11 września). Oprócz Norwida w rywalizacji sportowej udział wezmą zespoły Lechii Tomaszów Mazowiecki, Mickiewicza Kluczbork oraz Legii Warszawa.

[Tekst: Marek Osuchowski

Fot. Artur Kucharski]