Drużyna jest gotowa do pierwszego meczu z Olimpią Sulęcin i do walki na przestrzeni całego, długiego sezonu – powiedział na kilkadziesiąt godzin przed inauguracyjnym pojedynkiem kampanii 2021/22 w rozgrywkach Tauron 1.Ligi, trener drużyny Exact Systems Norwid Częstochowa Piotr Gruszka.

Punktualnie o godzinie 18:00 w środowe późne popołudnie siatkarze częstochowskiego Norwida powalczą o pierwsze ligowe punkty od 22-ego kwietnia, kiedy to na własnym parkiecie pokonali w dramatycznych okolicznościach złotego seta, Polski Cukier Avię Świdnik, zajmując historyczną piątą lokatę na zapleczu Plusligi. Rywalem błękitno-granatowych będzie dwunasty zespół ubiegłorocznych rozgrywek Olimpia Sulęcin.

Już jutro rozegramy swój pierwszy mecz w Tauron 1. Lidze w sezonie 2021/2022. Po prawie dwóch miesiącach ciężkich przygotowań nadszedł czas na rywalizacje o ligowe punkty. Przepracowaliśmy bardzo solidnie okres treningowy, drużyna jest gotowa do pierwszego meczu z Olimpią Sulęcin i do walki na przestrzeni całego długiego sezonu. Czekam na naszych wiernych kibiców w hali przy ulicy Jasnogórskiej 8. Liczymy jak zawsze na gorący doping. Razem możemy więcej. Grajmy razem – powiedział trener częstochowskich siatkarzy Piotr Gruszka.

W przerwie między rozgrywkami w szeregach obu zespołów doszło do sporych zmian kadrowych. Nowych siatkarzy oraz trenera drużyny spod Jasnej Góry zdążyliśmy już poznać, skupmy się zatem na zmianach jakie zaszły u naszych najbliższych rywali.

Drużynę Olimpii Sulęcin w tegorocznych rozgrywkach poprowadzi Łukasz Chajec, który po roku przerwy powrócił na ławkę trenerską. W samym składzie sulęcinian też mogliśmy obserwować spory ruch. Śmiało można nawet powiedzieć, że w Olimpii doszło do rewolucji kadrowej. Po sezonie 2020/21 z klubem pożegnało się jedenastu zawodników: Maciej Sas, Rafał Maluchnik, Bogdan Jurant, Łukasz Rymarski, Maciej Kordysz, Bartłomiej Wójcik, Jan Tomczak, Szmon Trojański, Dawid Siwczyk, Łukasz Zimoń, Mateusz Paszkowski. W ich miejsce sprowadzono nowych, którzy mają stanowić o sile drużyny z województwa lubuskiego.

Do zespołu dołączył zatem: Bartosz Zrajkowski i Artur Błażej – rozgrywający, Michał Godlewski – atakujący, Seweryn Lipiński, Dominik Koliński, Patryk Szymański – środkowi, Maciej Krysiak, Arkadiusz Nawrot, Tomasz Polczyk, Michał Wójcik – przyjmujący oraz Jan Pogłodziński – libero. Skład uzupełniło trzech siatkarzy z poprzedniego sezonu: Grzegorz Turek – atakujący, Mateusz Sawerwain – libero oraz Patryk Cichosz-Dzyga – środkowy.

Inauguracja rozgrywek zapowiada się interesująco i z pewnością rozgrzeje miejscowy fanów, którzy postanowią wybrać się do hali IX LO im. C.K. Norwida, czynnie wesprzeć drużynę Exact Systems Norwid Częstochowa w walce o pierwsze ligowe oczka.

Cały czas bilety na to spotkanie nabywać można za pośrednictwem platformy internetowej e-bilet.pl. Cena biletu normalnego 10 zł, a ulgowego 5 zł.