Od początku sierpnia ruszą wytężone przygotowania siatkarzy Exact Systems Norwid Częstochowa do nowego sezonu TAURON 1.Ligi. W pierwszym okresie pod okiem sztabu szkoleniowego – Piotr Lebioda, Leszek Hudziak oraz trenera przygotowania motorycznego – Mikołaja Szewczyka, siatkarze doskonalić będą swoją technikę oraz motorykę, z czasem poświęcając coraz więcej czasu zagadnieniom taktycznym. W czasie całych przygotowań zespół rozegra dodatkowo kilka meczów sparingowych.

Czeka nas pracowity sierpień. Na obiektach FORMA Fitness Klub będziemy pracować nad motoryką, natomiast w hali sportowej przy ulicy Jasnogórskiej zadbamy o technikę indywidualną. Stopniowo coraz więcej czasu będziemy poświęcać taktyce zespołowej. Chcemy dopasować ją do zawodników tak, aby wykorzystać ich największe walory sportowe.

W pierwszej części okresu przygotowawczego trenować będą z nami najzdolniejsi juniorzy, którzy nie tak dawno brali udział w turnieju finałowym Mistrzostw Polski juniorów, zajmując w nim 6 miejsce. Nasi juniorzy od 17 sierpnia wyjeżdżają na obóz sportowy, gdzie będą się przygotowywać do nadchodzącego sezonu.

Pod koniec miesiąca rozegramy na naszym obiekcie mecze sparingowe z zespołami z Czarnych Rząśnia i TKS Tychów (II Liga) oraz MCKiS Jaworzna (1. Liga).

Oprócz treningów na siłowni i hali będziemy pracowali na integracją zespołu. Musimy poznać się wzajemnie, nasz zespół jest dość mocno przebudowany. Na boisku będziemy spotykać się z różnymi sytuacjami, w tym z trudnymi momentami podczas gry. Musimy wspólnie nauczyć się wychodzić z nich obronną ręką. Czeka nas wybór kapitana zespołu, przydzielenie numerów, do których zawodnicy przywiązują dużą wagę, pierwsze ,,małe gierki”, które budują relacje w zespole i na pewno spotkania z zawodnikami w różnych konfiguracjach, gdzie omawiać będziemy różne tematy związane z nadchodzącym sezonem.

Sierpień przed nami, ale zawodnicy już od początku lipca pracują na swoją formą pod okiem trenera przygotowania motorycznego, Mikołaja Szewczyka. Podczas pierwszego treningu na hali przeprowadzimy wielostopniowy test wahadłowy znany pod nazwą Beep Test, zawodnicy na pewno się ucieszą (śmiech).trener Exact Systems Norwid Częstochowa - Piotr Lebioda

Druga cześć przygotowań kładła będzie więcej nacisku na taktykę zespołową. Mamy zaplanowaną sporą ilość sparingów, dzięki którym będziemy na bieżąco kontrolować naszą grę pod kątem indywidualnym jak i zespołowym. W tym czasie musimy wyeliminować jak najwięcej błędów własnych jak i taktycznych. Będziemy jednym z najmłodszy zespołów w lidze, więc ten problem możne się pojawić. Często młodym graczom brakuje doświadczenia oraz cierpliwości. Z drugiej strony jest to naszym atutem ponieważ będziemy jako młody zespół waleczni i nieustępliwi, a każdy z chłopaków będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony ponieważ wchodzi na tzw. salony. Każdy z nich ma w swoim DNA zakodowaną sportową walkę do ostatniej piłki. Nie posiadamy w zespole indywidualności, ale wyeliminowanie błędów, zaangażowanie oraz wola walki, pozwoli nam być czarnym koniem TAURON 1.Ligi.II trener i statystyk Exact Systems Norwid Częstochowa - Leszek Hudziak
PLAN SPARINGÓW PRZEDSEZONOWYCH
25.08.2020 | Exact Systems Norwid Częstochowa – Czarni Rząśnia 4-0
26.08.2020 | Exact Systems Norwid Częstochowa – MCKiS Jaworzno 3-2
28.08.2020 | Exact Systems Norwid Częstochowa – TKS Tychy 4-1
02.09.2020 |ZAKSA Strzelce Opolskie – Exact Systems Norwid Częstochowa
04.09.2020 | Exact Systems Norwid Częstochowa – GKS Katowice
05.09.2020 | Exact Systems Norwid Częstochowa – Stal Nysa/MKS Będzin
11.09.2020 | Exact Systems Norwid Częstochowa – Reprezentacja Polski juniorów
12.09.2020 | Exact Systems Norwid Częstochowa – Mickiewicz Kluczbork/ZAKSA Strzelce Opolskie
16.09.2020 | MCKiS Jaworzno – Exact Systems Norwid Częstochowa
19.09.2020 | Mickiewicz Kluczbork – Exact Systems Norwid Częstochowa