26-ego lipca zespół Exact Systems Norwid Częstochowa rozpoczął okres przygotowawczy do sezon 2021/22 w rozgrywkach Tauron 1.Ligi oraz Pucharze Polski. Wcześniej podopieczni trenera Piotra Gruszki przeszli pod okiem fachowców z Centrum Medycznego Klara szczegółowe badania lekarskie. Początek rozgrywek zaplanowano na 22 września, wówczas częstochowianie zmierzą się w hali IX LO im. C. K. Norwida z Olimpią Sulęcin.

Siatkarze od ponad dwóch tygodni we własnym zakresie realizowali plany treningowe według wytycznych naszego sztabu szkoleniowego. Dopiero wczoraj cała kadra za wyjątkiem rozgrywającego Damiana Bilińskiego (został powołany do kadry reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata U19) po raz pierwszy miała okazje spotkać się w hali przy ulicy Jasnogórskiej 8. Nim jednak do tego doszło wszyscy siatkarze przeszli szczegółowe badania lekarskie pod okiem znakomitych fachowców z Centrum Medycznego Klara, które od lat wspiera błękitno-granatowych.

Na popołudniowym treningu po wspólnej rozgrzewce dalsze zajęcia przeprowadziła Agnieszka Czura, która dołączyła do sztabu szkoleniowego naszej drużyny i pełnić będzie funkcję trenera przygotowania fizycznego. Na zakończenie zajęć trener Piotr Gruszka zarządził krótki trening z piłkami.

Częstochowscy siatkarze do sezonu przygotowywać będą się na obiektach własnych.

Sztab trenerski:
trener: Piotr Gruszka
II trener/statystyk: Leszek Hudziak
trener przygotowania fizycznego: Agnieszka Czura
fizjoterapeuta: Robert Giedrowicz

Skład na sezon 2021/22:
rozgrywający: Tomasz Kowalski, Damian Biliński
atakujący: Tomasz Kryński, Kacper Wnuk
środkowi: Jarosław Mucha, Łukasz Usowicz, Mateusz Zawalski, Daniel Popiela
przyjmujący: Krzysztof Gibek, Łukasz Łapszyński, Kamil Długosz, Artur Sługocki
libero: Mateusz Podborączyński, Wiktor Mordarski