5 stycznia 202222:26TAURON 1.Liga2021/2216

Drużyna1234WYNIKWynik
Olimpia Sulęcin192125231Przegrana
Exact Systems Norwid Częstochowa252523253Wygrana

Podsumowanie

Exact Systems Norwid Częstochowa wygrał z Olimpią Sulęcin 3:1 (25:21, 25:21, 23:25, 25:23) w meczu 16. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany atakujący błękitno-granatowych – Tomasz Kryński.

Pierwsza partia lepiej zaczęła się dla częstochowian. Bardzo dobrze serwował Tomasz Kowalski 9:6. Z kolei ręki w ataku nie zwalniał Tomasz Kryński 12:8. Gospodarzy do walki próbował poderwać Tomasz Polczyk 10:13. Jednak w dalszej części przyjezdni utrzymali wypracowaną przewagę, a nawet ją powiększyli 18:23. Wygraną w tej premierowej odsłonie pewnym atakiem przypieczętował Kryński 25:19.

Podopieczni Piotra Gruszki poszli za ciosem. W kolejnym secie dość szybko objęli prowadzenie 4:1. Bardzo dobrze zagrywał Łukasz Usowicz, a w ataku nie do zatrzymania był Kamil Długosz 6:2. Zawodnicy Olimpii nie złożyli broni. Z akcji na akcję coraz lepiej spisywał się Michał Wójcik 8:9. Wystarczył moment i Norwid zbudował ponownie kilkupunktową przewagę 16:13. Od tej chwili sytuację na parkiecie kontrolowali już przyjezdni 25:21. Tę część środowego spotkania zakończył błąd w ataku Kryńskiego.

Jeśli ktoś sądził, że siatkarze z Sulęcina się poddadzą, ten był w błędzie. W tej części pojedynku dobrze serwował Patryk Cichosz-Drzyga 5:2. Praktycznie do połowy tego seta podopieczni Łukasz Chajca utrzymywali kilkupunktową przewagę 13:9. Zespół z Częstochowy walczył. Za świetny serwis należało pochwalić Artura Sługockiego 12:12. Od tego momentu do końca toczyła się dość równa gra. W decydujących fragmentach zimną głowę zachowali sulęcinianie 25:23. Ostatnie oczko blokiem zdobył Seweryn Lipiński.

Czwarta odsłona spotkania to niemal kopia wcześniejszej. Dość szybko na prowadzenie wyszli gospodarze 6:2. Jednak siatkarze Exact Systems Norwid ani myśleli składać broń. Ręki w ataku nie wstrzymywał Kryński 7:9. Z kolei po stronie Olimpii punktował Wójcik oraz Krysiak 12:10. W dalszej części gra była wyrównana po obu stronach siatki. Ostatecznie zwyciężyli przyjezdni, którzy zachowali chłodną głowę 25:23. Dwudziesty piąty punkt dla swojej drużyny zdobył Łukasz Łapszyński.