11 maja 202317:30TAURON 1.Liga2022/23Play Off - Finał - Mecz 1

Drużyna123WYNIKWynik
MKS Będzin2525253Wygrana
Exact Systems Norwid Częstochowa2117180Przegrana

Podsumowanie

MKS Będzin pokonał Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:21, 25:17, 25:18) w pierwszym finałowym meczu TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Jarosław Macionczyk. W rywalizacji do trzech wygranych będzinianie prowadzą 1:0. Drugie spotkanie tych zespołów zostało zaplanowane na poniedziałkowy wieczór w Częstochowie.

Początek pierwszej partii był dość równy 2:2. Przy serwisie Tomasza Kowalskiego goście wyszli nawet na prowadzenie 4:2. Jednak dość szybko sytuację na parkiecie zaczęli kontrolować gospodarze. Bardzo dobrze spisywał się Brandon Kopperes 10:7. Częstochowianie popełniali wiele prostych błędów 11:15. MKS do końca tej premierowej odsłony utrzymał równy rytm gry. Pewnie punktował Bartosz Pietruczuk i Łukasz Usowicz 21:18. Tego seta skutecznym kontratakiem zakończył Koppers 25:21.

Podopieczni Wojciecha Serafina poszli za ciosem. Co prawda, pierwsze akcje były równe 3:3. Jednak z każdym kolejnym zagraniem coraz lepiej na boisku spisywali się zawodnicy z Będzina. Punktowali w każdym elemencie. Norwid miał duże trudności w przyjęciu 7:14. Ręki w polu serwisowym nie zwalniał Jarosław Macionczyk. W tym fragmencie gry przyjezdni nie mieli wielu argumentów, aby nawiązać równorzędną walkę. Na niewiele zdały się zmiany w składzie częstochowskiej drużyny. MKS Będzin do końca zachował odpowiednią koncentrację i wygrał tę odsłonę 25:17. Tego seta zakończył błąd w ataku Koguta.