Drużyna1234WYNIKWynik
LUK Lublin252520181Przegrana
Exact Systems Norwid Częstochowa232725253Wygrana

Podsumowanie

Zespół Exact Systems Hemarpol Częstochowa sprawił swoim kibicom świąteczny prezent i wygrał ostatni mecz 2023 roku z wyżej notowanym rywalem Bogdanką LUK Lublin 3-1. Dla częstochowian było to czwarte ligowe zwycięstwo.

Przed meczem to gospodarze z Lublina uznawani byli za murowanych faworytów do zwycięstwa. Zajmowali wysokie 5. miejsce w tabeli i nic nie wskazywało na to by beniaminek PlusLigi mógł zagrozić Bogdance LUK Lublin.

Parkiet zweryfikował jednak te założenia i mimo, iż błękitno-granatowi nieznacznie przegrali pierwszego seta 25-23 to w trzech kolejnych górowali nad rywalem z Lublina wygrywając kolejno 27-25, 25-20, 25-18 i cały mecz 3-1.

Dzięki zwycięstwu za trzy oczka odniesionemu w Hali Globus podopieczni trenera Leszka Hudziaka przesunęli się w ligowej hierarchii i obecnie zajmują już 10. lokatę wyprzedzając m.in. PGE GiEK Skrę Bełchatów, czy Ślepsk Malow Suwałki.

Teraz Norwida czeka świąteczna przerwa, a do ligowych zmagań siatkarze spod Jasnej Góry powrócą 3. stycznia. Wówczas Exact Systems Hemarpol we własnej hali podejmie Trefla Gdańsk. Mecz zaplanowano na godzinę 15:45. Bilety do nabycia na Kupbilet.pl oraz stacjonarnie w salonach Empik oraz Kolporter.

MVP: Damian Kogut

Bogdanka LUK Lublin – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 1:3
(25:23, 25:27, 20:25, 18:25)

Składy zespołów:
LUK: Nowakowski (3), Komenda (3), Kania (6), Ferreira (15), Brand (4), Schulz (22), Hoss (libero) oraz Krysiak (5), Malinowski (1), Wachnik (2), Nowosielski i Hudzik (8)
Norwid: Schmidt (10), Kogut (16), Sobański (11), Kowalski (4), Dulski (21), Hain (8), Takahashi (libero) oraz Keturakis (1), Espeland i Borkowski