15 kwietnia 202318:00TAURON 1.Liga2022/2330

Drużyna1234WYNIKWynik
Legia Warszawa251422211Przegrana
Exact Systems Norwid Częstochowa192525253Wygrana

Podsumowanie

Legia Warszawa przegrała z Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (25:19, 14:25, 22:25, 21:25) w meczu 30. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn kończącym rundę zasadniczą sezonu 2022/23. MVP został wybrany Sho Takahashi. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się również wygraną częstochowian 3:1. Dla legionistów to był ostatni mecz w pierwszoligowych rozgrywkach. Siatkarze z Częstochowy teraz będą koncentrować się na fazie play off, w której zmierzą się PZL LEONARDO Avią Świdnik.

Warszawianie bardzo dobrze rozpoczęli sobotnie spotkanie. Serią świetnych serwisów popisał się Bartosz Stępień 7:4. Częstochowianie cierpliwie odrabiali straty 10:10. Równie dobrą dyspozycją w polu serwisowym odpowiedział Bartosz Schmidt. W połowie premierowej odsłony ponownie na prowadzenie wysunęła się Legia 19:17. Gospodarze utrzymali odpowiednią koncentrację i wygrali do 19.

W kolejnych dwóch setach dużo lepiej na boisku spisywali się częstochowanie. Utrzymywali równy rytm gry w ataku oraz popełniali mało błędów własnych. Seta numer dwa i trzy wygrali odpowiednio do 14 i 22.

Gospodarze nie złożyli broni. Walczyli praktycznie do ostatniej piłki. Jednak w ostatnich akcjach więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Leszka Hudziaka 25:21.

Legia Warszawa w tym sezonie wygrała tylko sześć spotkań i zgromadziła na swoim koncie 21 punktów. Zajęła ostatecznie 15. pozycję w tabeli i żegna się z grą w TAURON 1. Lidze Mężczyzn.

Siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa kończą fazę zasadniczą jako wicelider tabeli. Częstochowianie wygrali dwadzieścia cztery spotkania na trzydzieści. W I rundzie fazy play off powalczą z PZL LEONARDO Avią Świdnik.

Legia Warszawa – Exact Systems Norwid Częstochowa 1-3 (25-19, 14-25, 22-25, 21-25)