8 października 202218:00TAURON 1.Liga2022/234

Drużyna12345WYNIKWynik
Lechia Tomaszów Mazowiecki34252920153Wygrana
Exact Systems Norwid Częstochowa3220312572Przegrana

Podsumowanie

W meczu 4. kolejki Tauron 1. Ligi Exact Systems Norwid Częstochowa nieznacznie uległ Lechii Tomaszów Mazowiecki 2-3. Tym samym częstochowianie dopisali do swojego dorobku jeden ligowy punkt, a dwa przypadły w udziale gospodarzom sobotniej konfrontacji.

Sobotnie spotkanie w Tomaszowie Mazowieckim przebiegało ze zmiennym szczęściem dla obu drużyn. Dwie pierwsze partie na swoją stronę rozstrzygnęli podopieczni Mateusza Mielnika. Warto podkreśli, że gospodarze zachowali chłodną głowę w kluczowych momentach końcowej fazy artii numer jeden i dwa. Ręki w ataku nie zwalniał Mateusz Piotrowski oraz Marcel Hendzelewski. Lechia wygrała te sety odpowiednio 34:32 i 25:20.

W dwóch kolejnych partiach role się odwróciły i to częstochowianie w końcówkach okazali się lepsi. Na wyróżnienie w tych setach zasłużył Tomasz Kryński oraz Rafał Sobański. Można śmiało stwierdzić, że kluczowa dla tego meczu była trzeci partia, którą Norwid podczas gry na przewagi rozstrzgnął na swoją korzyść 31:29. W czwartej partii zwyciężył natomiast do 20.

Zwycięzcę meczu 4. kolejki w Tomaszowie Mazowieckim wyłonił tie-break. Do stanu 4:4 drużyny grały punkt za punkt. Chwilę później dobrym serwisem popisał się Sławomir Stolc, dzięki któremu tomaszowianie wyszli na prowadzenie 7:4. Przed zamianą stron gospodarze utrzymali wypracowaną przewagę 8:5. Po krótkiej przerwie siatkarze z Częstochowy nie potrafili znaleźć żadnego sposobu, aby zatrzymać ataki Piotrowskiego oraz Hendzelewskiego. Lechia bardzo pewnie wygrała 15:7, a mecz zakończył atak z przechodzącej piłki Piotrowskiego.

▶ Lechia Tomaszów Maz. – Exact Systems Norwid 3-2 (34-32, 25-20, 29-31, 20-25, 15-7)