9 grudnia 202120:30TAURON 1.Liga2021/2213

Drużyna123WYNIKWynik
Lechia Tomaszów Mazowiecki2525253Wygrana
Exact Systems Norwid Częstochowa2017210Przegrana

Podsumowanie

W meczu 13. kolejki Tauron 1. Ligi grająca we własnej hali Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała zespół Exact Systems Norwid Częstochowa 3-0 (25-20, 25-17, 25- 21). Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano atakującego gospodarzy, Mateusza Piotrowskiego.

Początek pierwszej partii był dość równy 6:6. Kiedy chwilę później w polu serwisowym pojawił się Marcel Hendzelewski, gospodarze odskoczyli na dwa oczka 8:6. W połowie seta, Lechia dzięki zagrywkom Bartłomieja Neroja powiększyła swoją przewagę 15:11. Częstochowianie nie mieli zamiaru się poddać 14:16. W końcowej fazie premierowej odsłony meczu sytuację na boisku kontrolowali tomaszowianie 23:19. W ostatniej akcji błąd podwójnego odbicia popełnił Tomasz Kowalski 20:25.

Seta numer dwa od błądu na zagrywce zaczął Łukasz Łapszyński 0:1. Do stanu 7:7 drużyny grały równo, następnie swoją przewagę zaczęli budować siatkarze Lechii 12:7. Podopieczni Piotra Gruszki mieli bardzo duże problemy z dokładnym przyjęciem i wyprowadzeniem skutecznej akcji 11:17. Z kolei gospodarze pewnie punktowali w każdym elemencie, pewnie wygrywając tę partię 25:17.

Trzecia część czwartkowego meczu zaczęła się od równej gry obu zespołów 5:5 i 12:12. Jednak w dalszej części przyjezdni nie wystrzegali się prostych błędów 13:17. Na niewiele zdały się zmiany w składzie Exact Systems Norwid 17:21. Po stronie tomaszowian nie do zatrzymania był Tomasz Piotrowski 23:19. To właśnie wspomniany atakujący pewnym atakiem zakończył tę partię, atakując z prawego skrzydła 25:21.