Drużyna1234WYNIKWynik
Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle262223211Przegrana
Exact Systems Norwid Częstochowa242525253Wygrana

Podsumowanie

Częstochowscy kibice na długo zapamiętają wczorajszy wieczór. Exact Systems Hemarpol Częstochowa odniósł historyczne, bo pierwsze zwycięstwo w PlusLidze i to w dodatku w Hali Azoty, twierdzy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, trzykrotnego zwycięzcy Ligi Mistrzów!

Zespół prowadzony przez trenera Leszka Hudziaka bez kompleksów podszedł do spotkania z najlepszą drużyną Starego Kontynentu i w świetnym stylu zgarnął pierwsze trzy punkty w siatkarskiej elicie!

Częstochowianie już w pierwszym secie pokazali, że do Kędzierzyna-Koźla nie przyjechali jedynie na wycieczkę i są gotowi podjąć rękawicę z bardziej utytułowanym rywalem. I choć ostatecznie przegrali nieznacznie partię otwierającą mecz 24-26 zaprezentowali się z dobrej strony.

Kolejne trzy sety to już koncert błękitno-granatowych, którzy zwyciężali kolejno 25-22, 25-23, 25-21 i cały mecz 3-1. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano atakującego Norwida, Mateusza Borkowskiego! Boro zdobył wczoraj 22 punkty i był najjaśniejszą postacią w zespole beniaminka Plusligi jednak na pochwałę zasłużył cały zespół, który udowodnił, że jest w stanie walczyć o zwycięstwo z najlepszymi.

Częstochowianie nie mają jednak zbyt dużo czasu na świętowanie ponieważ już w czwartek rozegrają zaległy, wyjazdowy pojedynek II kolejki PlusLigi. Rywalem częstochowian będzie Aluron CMC Warta Zawiercie. (09.11 – G:20:30).

Przypominamy również, że na platformie kupbilet.pl w salonach Empik oraz Kolporter prowadzona jest sprzedaż na niedzielny mecz z PSG Stalą Nysa.

Miejsce wydarzenia

Hala Azoty
Hala Sportowa Azoty, Mostowa, Zacisze, Kędzierzyn-Koźle, powiat kędzierzyńsko-kozielski, województwo opolskie, 47-223, Polska