Drużyna12345WYNIKWynik
GKS Katowice33181928153Wygrana
Exact Systems Norwid Częstochowa31252526112Przegrana

Podsumowanie

GKS Katowice po 162 minutach walki wyszarpał cenne zwycięstwo na własnym parkiecie w meczu 9. kolejki PlusLigi z Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3-2. Tym samym katowiczanie zainkasowali dwa ligowe punkty, a Norwid wrócił do Częstochowy z 1 oczkiem.

Już pierwszy set zapowiadał w Katowicach olbrzymie emocje. GKS wygrał tę partię 33-31. Częstochowianie jednak szybko otrząsnęli się z początkowego niepowodzenia i zdecydowanie wygrali dwie kolejne odsłony (25-18, 25-19). I gdy wydawało się, że podopieczni Leszka Hudziaka zdominowali rywala i zmierzają bezpiecznie do szczęśliwego finału (prowadzili w 4. partii 11-6) , zdarzył im się przestój. Gospodarze dogonili błękitno-granatowych i wygrali nerwową końcówkę na przewagi 28-26. O zwycięstwie zdecydował tie-break, który padł łupem GKSu 15-11.

MVP: Jakub Jarosz

GKS Katowice – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:2
(33:31, 18:25, 19:25, 28:26, 15:11)

Składy zespołów:
GKS: Jarosz (29), Waliński (19), Vasina (18), Krulicki (6), Adamczyk (3), Saitta (3), Mariański (libero) oraz Usowicz (7), Domagała (1), Kvalen
Norwid: Kogut (25), Dulski (21), Sobański (18), Janus (12), Hain (8), Keturakis (2), Takahashi (libero) oraz  Borkowski, Schmidt

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Sportowy "Szopienice"
Ośrodek Sportowy "Szopienice", 16, 11 Listopada, Wilhelmina, Szopienice, Szopienice-Burowiec, Katowice, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, 40-387, Polska