4 maja 202320:30TAURON 1.Liga2022/23Play Off - Runda II - Mecz 2

Drużyna12345WYNIKWynik
Chemeko-System Gwardia Wrocław2025222582Przegrana
Exact Systems Norwid Częstochowa25162517153Wygrana

Podsumowanie

Chemeko-System Gwardia Wrocław przegrała z Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3 (20:25, 25:16, 22:25, 25:17, 8:15) w drugim półfinałowym meczu TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP Damian Kogut. W rywalizacji do dwóch zwycięstw jest remis 1-1. Który zespół awansuje do finału zadecyduje trzeci mecz w Częstochowie.

Pierwsza połowa inaugurującego seta należała do wrocławian. Mieli dobrą zagrywkę i przyjęcie. W drugiej części oglądaliśmy dobrą dyspozycję częstochowian, którzy objęli prowadzenie 13:16, a w samej końcówce powiększyli przewagę i zasłużenie wygrali. Dzięsięć punktów po swoich błędach dostarczyli im gracze Chemeko-System Gwardii.

Drugi set wyglądał zupełnie inaczej. Gra częstochowian zupełnie posypała. Gospodarze objęli błyskawicznie prowadzenie 4:1, następnie szybko było 10:4. Exact Systems Norwid jeszcze walczył i zmniejszył przewagę do 16:14. Na więcej jednak wrocławianie nie pozwolili. Byli skuteczni w ataku oraz imponowali dobrą organizacją gry. Zmiany jakie wprowadzał trener Leszek Hudziak nie przynosiły efektu.

Trzeci set był najbardziej wyrównany. Do stanu po 18 trudno było wskazać zespół lepszy. Chemeko-System Gwardia prowadziło otwartą grę. Wychodziło na minimalne prowadzenie. I wtedy nastąpiło przełamanie. Po osiemnastym punkcie częstochowianie uzyskali przewagę. Ważne było wejście Rafała Sobańskiego, który uspokoił grę i przeprowadził kluczowe akcje.

Przegrywając pierwszego i trzeciego seta Chemeko-System Gwardia traciła przede wszystkim w końcówkach w ostatnich fragmentach gry. Zwycięskie sety gospodarzy sprowadzały się do dominacji od początku do końca. Tak też było w czwartej partii. Podopieczni trenera Dawida Murka mieli lepsze statystyki, narzucili swój styl gry i prowadzili m.in. 13:10 oraz 21:15. Ich zwycięstwo było jak najbardziej pewne.

W tie-breaku była już wyraźna przewaga gości. Rozpoczęli oni od prowadzenia 6:1 i nie mieli problemu z utrzymaniem przewagi.