Exact Systema Norwid Częstochowa prezdłużył swoją zwycięską serię w Tauron 1.Lidze. Podopieczni trenera Piotra Lebiody po ponad dwugodzinnym spotkaniu pokonali Lechię Tomaszów Mazowiecki 3-2 ( 14-25, 25-20, 25-19, 23-25, 15-12) i była to ich szósta wygrana z rzędu! Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano przyjmującego Norwida, Mikołaja Szewczyka!

Częstochowianie słabo rozpoczęli mecz z Lechią Tomaszów Mazowiecki w pierwszym secie ugrywając zaledwie 14 oczek. Następne dwie partie padły łupem gospodarzy. Czwartego seta na przewagi wygrała ekipa Tomasza Rebzdy i o wyniku całego meczu zadecydował tie-break! W nim jak i w całym meczu lepsi okazali się częstochowianie, którzy dopisali do swojego konta 11 zwycięstwo w lidze i 2 punkty do ligowej tabeli!

Dzięki wygranej Norwid wskoczył na czwartą pozycję w lidzę spychając Gwardię Wrocław, z którą już w sobotę zmierzy się w kolejnej serii spotkań.