Już w sobotnie popołudnie (08.02.2020) w hali IX LO Norwida rozegrane zostaną nietypowo, bo aż dwa pierwszoligowe spotkania jednego dnia! Najpierw punktualnie o godzinie 17:00 swój ligowy pojedynek rozegra Exact Systems Norwid Częstochowa, a o 20 gościnnie w hali przy Jasnogórskiej 8 zmierzą się żeńskie zespoły Częstochowianki i Karpat Krosno!

Rozgrywki Krispol 1.Liga wkraczają w decydującą fazę. Do końca sezonu zasadniczego pozostało sześć kolejek, a walka o ostateczne pozycje w ligowej tabeli rozgorzała na dobre. Jedni walczą o jak najlepsze rozstawienie w fazie play off, inni zaś tak jak Exact Systems KS Norwid Częstochowa o utrzymanie w lidze! Przypomnijmy, iż po rundzie zasadniczej dwa najsłabsze zespoły automatycznie pożegnają się z rozgrywkami I ligi. W tej chwili częstochowianie zajmują 11 lokatę mając jednak tylko trzy punkty przewagi nad 13 zespołem skazanym na drugoligową banicję.

Rywalem błękitno-granatowych w sobotnim pojedynku 21 kolejki będzie BBTS Bielsko-Biała, drużyna która w obecnym sezonie spisuje się bardzo dobrze i w dotychczasowych meczach zgromadziła na swoim koncie 38 punktów (14-6) co plasuje ją na bardzo wysokim drugim miejscu!

Oba zespoły w obecnej kampanii mierzyły się już dwukrotnie. Najpierw w spotkaniu 8 kolejki Krispol 1 Ligi, a potem w Pucharze Polski. Oba ostatecznie kończyły się na korzyść bielszczan, jednak rozgrywane były na wyjeździe. Tym razem szansę rewanżu podopieczni Piotra Lebiody mieć będą przed własną publicznością, gdzie gra im się znacznie łatwiej!

Po zakończeniu tego spotkania kibice zgromadzeni w hali będą mogli bezpłatnie obejrzeć mecz kobiecej pierwszej ligi. Galeria Jurajska Częstochowianka podejmie Karpaty Krosno.

Exact Systems Norwid Częstochowa – BBTS Bielsko Biała 8.02.2020 | 17:00