Drużyna Exact Systems Norwid Częstochowa nie zważając na nieprzychylną aurę, jutro z samego rana wyruszy w drogę do oddalonego o ponad 340 km Świdnika, gdzie dzień później zmierzy się w pojedynku 24. kolejki Tauron 1.Ligi z miejscowym Polskim Cukrem Avią.

Sobotni pojedynek będzie spotkaniem siódmej z czwartą drużyną w tabeli. Przewaga punktowa Norwida nad gospodarzami wynosi w tej chwili osiem punktów, więc mecz ten traktowany może być w kategorii tych za sześć oczek. Ewentualna wygrana „za trzy” pozwoliłaby gospodarzom zbliżyć się do błękitno-granatowych na zaledwie pięć punktów, natomiast porażka sprawiłaby, że różnica wynosiłaby już jedenaście oczek.

Myślimy tylko i wyłącznie o najbliższym meczu w Świdniku. Avia to beniaminek 1 ligi. Wygraliśmy z nimi u nas i teraz chcemy powtórzyć to na wyjeździe. Zagramy bez presji, bo nie mamy presji w tym sezonie na walkę o Plus Ligę. Świadomie patrzymy na tą trudną Tauron 1 Ligę, gdzie każdy punkt trzeba wywalczyć na boisku. Jak na razie postawa zespołu jest nadspodziewanie zadowalająca. Udało nam się stworzyć młody i ciekawy zespół, który współpracuje fajnie z trenerami i ze sobą. Chłopcy pokazują to na boisku i przynosi to efekty, które wszyscy widzimy. – powiedział członek zarządu Exact Systems Norwid Częstochowa, Lesław Walaszczyk.

Gospodarze rozegrali w obecnym sezonie dwadzieścia spotkań, zdobywając przy tym trzydzieści trzy punkty. Pierwsze spotkanie obu zespołów zakończyło się sukcesem podopiecznych trenera Piotra Lebiody, którzy po zaciętym spotkaniu pokonali świdniczan 3-1 (26-24, 25-21, 23-25, 29-27).

Spotkanie zaplanowano na sobotę 13-ego lutego na godzinę 17:00.

1Damian Boruchśrodkowy
2Jakub GuzPrzyjmujący
3Wiktor NowakRozgrywający
4Konnrad Machowiczśrodkowy
5Łukasz WalawenderRozgrywający
6Marcin KurekPrzyjmujący
8Rafał Obermelerśrodkowy
9Artur SługockiPrzyjmujący
10Mateusz RećkoAtakujący
11Bartomiej ŻywnoAtakujący
13Łukasz Swodczykśrodkowy
14Karol RawiakPrzyjmujący
18Dariusz BonisławskiLibero
22Tomasz KuśLibero
1Krystian WalczakAtakujący
2Tomasz KryńskiAtakujący
3Łukasz Usowiczśrodkowy
4Tomasz KowalskiRozgrywający
6Adrian KraśRozgrywający
8Jan KopyśćPrzyjmujący
9Jarosław Muchaśrodkowy
10Damian KogutPrzyjmujący
12Kamil Franczakśrodkowy
13Aleksander Antosiewiczśrodkowy
17Wiktor MordarskiLibero
19Paweł CieślikAtakujący
20Mikołaj SzewczykPrzyjmujący
28Damian BilińskiRozgrywający
98Kacper WasilewskiLibero

Tekst i foto| Marek Osuchowski ( Biuro Prasowe Klubu Sportowego Exact Systems Norwid Częstochowa)