Już w najbliższą sobotę siatkarze Exact Systems KS Norwid Częstochowa po świąteczno-noworocznej przerwie wznowią zmagania w Krispol 1.Liga . Tym razem na drodze do zwycięstwa błękitno-granatowym stanie drużyna ZAKSA Strzelce Opolskie!

Obie drużyny miały już okazję rozegrać ze sobą ligowy pojedynek. W trzeciej kolejce spotkań drużyna z województwa opolskiego zdołała wygrać tylko jednego seta i uległa gospodarzom 3-1 (26-24, 25-19, 21-25, 25-20). Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano wówczas Mateusza Siwickiego. Dziś, środkowy Exact Systems zapowiada “(…) że tak jak w trzeciej kolejce u siebie, tak i na wyjeździe wygramy za trzy punkty!” Wtóruje mu Kamil Kosiba, przyjmujący Exact Systems stwierdził, że “Musimy walczyć, praktycznie każdy punkt jest dla nas na wagę złota i mam nadzieję, że pojedziemy do Strzelec Opolskich i wywieziemy stamtąd punkty”. Mecz zapowiada się zatem interesująco, gdyż w tabeli robi się coraz ciaśniej, a do końca zmagań pozostało jedenaście kolejek.

Przypomnijmy, iż ZAKSA Strzelce Opolskie to beniaminek rozgrywek Krispol 1.Liga. Po 15. kolejkach z dorobkiem 21 punktów plasuje się na dziewiątej pozycji. Ekipa prowadzona przez Rolanda Dembończyka wygrywała siedmiokrotnie i poniosła osiem porażek.

Mecz ZAKSA Strzelce Opolskie – Exact Systems Norwid Częstochowa zaplanowano na godzinę 16:00, w sobotnie popołudnie (4.I).