Nasz rozgrywający Damian Biliński wraz z reprezentacją Polski zdobył w Teheranie złoty medal FIVB Mistrzostw Świata U19. W finale Polska pokonała Bułgarię 3:0. Biało-Czerwoni powtórzyli sukces z 2015 roku, kiedy w decydującym meczu wygrali z Argentyną 3:2.

Polska – Bułgaria 3:0 (25:20, 25:19, 25:19)

Naszego złotego medalistę będziecie mogli osobiście spotkać już w najbliższą niedzielę na Festiwalu Kolorów, gdzie wraz z całą drużyną będzie uczestniczył w prezentacji zespołu na sezon 2021/22.

Reprezentacja Polski kadetów zdobyła w 1999 roku w Arabii Saudyjskiej brązowy medal mistrzostw świata kadetów. W tamtej drużynie grał Michał Bąkiewicz.

Na początku dzisiejszego meczu meczu było dużo nerwowości. Wysoka stawka usztywniła zawodników obu drużyn. Gra była długo wyrównana (11:11, 14:14)). Polski zespół zaczął uzyskiwać przewagę. Po autowym ataku Garkowa prowadził 18:15. Podopieczni trenera Michał Bąkiewicza nie oddali już inicjatywy, zwyciężając 25:19.

Na początku drugiego seta polski zespół nie moł złapać właściwego rytmu gry. Przy stanie 5:7 polski szkoleniowiec poprosił o czas. Polska wyrównał i szybko uzyskała przewagę (18:13). Biało-czerwoni dawali koncert gry. Sami atakowali i zmuszali rywali do błędów. Świetnie spisujący się w całym turnieju Tytus Nowik zakończył tę partię.

Początek trzeciego seta był znakomity w wykonaniu polskich siatkarzy. Objęli prowadzenie 3:0. Po ataku Majchrzaka ze środka było już 8:2. Jednak kolejne dwa punkty zdobywają rywale. Trener Bąkiewicz poprosił o czas. Bułgarzy walczyli, próbując odwrócić losy rywalizacji. Jednak od stanu 19:17 polski zespół dal znowu koncert gry pewnie wygrywając 25:19.

Jest to już drugi złoty medal w historii polskiej siatkówki zdobyty w Teheranie. W 2003 roku pod wodzą Grzegorza Rysia polscy juniorzy stanęli na najwyższym stopniu podium.