Cel jaki sobie założyliśmy, to awansować do najlepszej czwórki. Wiemy, że będzie ciężko, ale patrząc na to jak przepracowaliśmy cały sezon jest to bardzo realne. Bardzo mocno w to wierzę i już nie mogę się doczekać rozpoczęcia fazy play off – powiedział przyjmujący Exact Systems Norwid Częstochowa, Damian Kogut w przeddzień pierwszego meczu ćwierćfinałowego Tauron 1.Ligi z eWinner Gwardią Wrocław. Transmisję „na żywo” z tego pojedynku przeprowadzi platforma internetowa Ipla. Początek rywalizacji w hali przy ulicy Jasnogórskiej 8 w najbliższy czwartek (08.04) punktualnie od godziny 18:00.

Częstochowski Norwid, któremu przed sezonem wróżono walkę o utrzymanie, okazał się być „czarnym koniem” rozgrywek i po rozegraniu rundy zasadniczej z dziewiętnastoma zwycięstwami uplasował się na bardzo wysokim czwartym miejscu w tabeli. Oczko niżej pierwszą część sezonu zakończył zespół ze stolicy Dolnego Śląska – eWinner Gwardia Wrocław, który tym samym stał się rywalem błękitno-granatowych w ćwierćfinale Tauron 1.Ligi.

Rywalizacja w sezonie 2020/21 w fazie play-off toczyć będzie się do dwóch wygranych spotkań. Zespół wyżej sklasyfikowany zyskał prawo gry pierwszego i ewentualnie trzeciego, decydującego spotkania na swoim parkiecie. Częstochowsko-wrocławska batalia rozpocznie się zatem już jutro (8.04) meczem w „Mieście Świętej Wieży”. Następnie rywalizacja przeniesie się w niedzielne, późne popołudnie do Wrocławia, a na ewentualny trzeci pojedynek siatkarze znów powrócą do Częstochowy. Wstępnie zaplanowano go na kolejny czwartek tj. 15.04 na godzinę 18:00.

Konfrontacja obu zespołów zapowiada się bardzo interesująco i na tle pozostałych par 1/4 finału Tauron 1.Ligi wybija się pod względem atrakcyjności. Pomimo, iż to zespół gospodarza pierwszego spotkania zgromadził na swoim koncie o trzy oczka więcej w rundzie zasadniczej to jednak w meczach bezpośrednich obronną ręką dwukrotnie wychodzili gwardziści.

Jak więc potoczy się najważniejsza konfrontacja w sezonie? O tym dowiemy się niebawem. Jedno jest pewne! Exact Systems Norwid Częstochowa przystępuje do batalii zdrowy, zmobilizowany i z jasnym celem. Walczymy o najlepszą czwórkę Tauron 1.Ligi!

Program ćwierćfinałów TAURON 1. Ligi Mężczyzn
8 kwietnia (czwartek)
godz. 17.00 BKS Visła Bydgoszcz – KPS Siedlce (transmisja IPLA TV)
godz. 17.30 LUK Politechnika Lublin – Mickiewicz Kluczbork (transmisja IPLA TV)
godz. 18.00 BBTS Bielsko-Biała – Polski Cukier Avia Świdnik (transmisja IPLA TV)
godz. 18.00 Exact Systems Norwid Częstochowa – eWinner Gwardia Wrocław (transmisja IPLA TV)

11 kwietnia (niedziela)
godz. 17.00 KPS Siedlce – BKS Visła Bydgoszcz
godz. 18.00 Mickiewicz Kluczbork – LUK Politechnika Lublin
godz. 18.00 Polski Cukier Avia Świdnik – BBTS Bielsko-Biała
godz. 18.00 eWinner Gwardia Wrocław – Exact Systems Norwid Częstochowa