Siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa jutro z samego rana udadzą się w podróż do oddalonych o ponad 300 km Siedlec, gdzie w najbliższą sobotę (27.XI) rozegrają mecz 11 kolejki Tauron 1.Ligi z miejscowym KPSem. Dla częstochowian będzie to ostatnia szansa na ligowe zwycięstwo w listopadzie i przerwanie fatalnej passy czterech przegranych pojedynków z rzędu. Mecz rozegrany zostanie w Hali sportowa Agencji Rozwoju Miasta Siedlec punktualnie o godzinie 17:00.

Podopieczni trenera Piotra Gruszki jak na razie nie mogą zaliczyć listopada do udanych. Błękitno-granatowi przegrali cztery pojedynki z rzędu z Chemeko–System Gwardią Wrocław (0:3), Mickiewiczem Kluczbork (1:3), ZAKSĄ Strzelce Opolskie (2:3) i z Polskim Cukrem Avią Świdnik (1:3). Seria porażek i tylko jeden ligowy punkt sprawiły, że częstochowski Norwid zajmuje aktualnie dopiero trzynastą lokatę.

Na domiar złego Exact Systems Norwid zmaga się z plagą kontuzji. Do gry od dłuższego czasu nie jest zdolny środkowy Jarosław Mucha, atakujący Tomasz Kryński nabawił się urazu w meczu z BKSem Bydgoszcz, a z treningów wyłączeni byli również drugi środkowy Mateusz Zawalski oraz libero Wiktor Mordarski.

Dodatkowo w sobotę częstochowian czeka trudne zadanie. Zespół KPSu Siedlce w rozgrywkach Tauron 1. Ligi spisuje się dobrze i z bilansem meczów 8-3 i dziewiętnastoma punktami zajmuje dziewiątą lokatę. Siedlczanie w obecnej kampanii potrafili wygrywać już m.in. z Gwardią Wrocław oraz BKSem Visłą Bydgoszcz, co pokazuje, że jest to rywal silny i bardzo solidny.

Najwyższy jednak czas, by w sobotnie późne popołudnie przerwać złą passę, wygrać i zacząć marsz w górę tabeli.

Początek spotkania wyznaczono na godzinę 17:00. Mecz poprowadzą sędziowie Bartłomiej Baniak oraz Aleksandra Szydełko, komisarzem zawodów będzie Andrzej Skorupa, a kwalifikatorem Ryszard Dietrich.

KPS Siedlce – Exact Systems Norwid Częstochowa | G: 17:00