Siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa w sobotnie, wczesne popołudnie, rozegrają ostatnie wyjazdowe spotkanie w fazie zasadniczej sezonu 2019/20. Rywalem błękitno-granatowych będzie zespół MCKiS Jaworzno. Początek spotkania zaplanowano punktualnie na godzinę 15:00.

Częstochowianie, dla których obecny sezon za sprawą braku awansu do czołowej ósemki, zbliża się wielkimi krokami do końca, przyznają, iż postarają się w pojedynku z MCKiSem Jaworzno zrewanżować rywalowi za dotkliwą porażkę z 12. kolejki Krispol 1 Ligi. – Na pewno będziemy chcieli się zrewanżować drużynie z Jaworzna za bardzo bolesną porażkę w naszej hali z pierwszej rundy – mówi atakujący Exact Systems Norwid Mateusz Piotrowski. W podobnym tonie wypowiada się inny częstochowski siatkarz, środkowy bloku Łukasz Usowicz, który dodaje – Oczywiście, na ostatnie spotkania jesteśmy w pełni zmobilizowani i chcemy jeszcze powalczyć o jak najwięcej ligowych punktów.

Gospodarze sobotniej potyczki, mający za sobą 24 mecze obecnego sezonu, mogą pochwalić się bilansem 12-12 (wygrane/przegrane spotkania) i zdobytymi 33 punktami w ligowej tabeli. Wynik ten sprawia, iż jaworznianie zajmują obecnie dziewiątą lokatę, zachowując wciąż szansę na awans do rundy play off.

Zapowiada się, więc bardzo ciekawe spotkanie, w którym ciężko wytypować jednoznacznego faworyta do zwycięstwa. Każda z drużyn ma coś do udowodnienia i z pewnością tanio skóry nie sprzeda!

MCKiS Jaworzno – Exact Systems Norwid Częstochowa 7.03.2020 | Godzina 15:00