Nie opadły jeszcze emocje związane ze startem rozgrywek Tauron 1.Ligi i przegranym środowym meczem z Olimpią Sulęcin 1-3, a już jutro częstochowski Norwid będzie miał doskonałą okazję, by przed własną publicznością zrehabilitować się i zdobyć pierwsze ligowe punkty. Rywalem zespołu Exact Systems Norwid Częstochowa będzie Krispol Września – trzynasta drużyna kampanii 2020/21.

Na pewno nie tak wyobrażaliśmy sobie początek sezonu. Chcieliśmy wygrać niestety to sulęcinianie pokazali lepszą siatkówkę. Być może zaważyła lepsza dyspozycja dnia. Czuliśmy się faworytami, ale szwankowało parę elementów. To wszystko jest do poprawy. Wracamy jutro na treningi, nie poddajemy się. To był dopiero pierwszy mecz, liga jest jeszcze długa – powiedział tuż po zakończeniu spotkania środkowy Exact Systems Norwida Częstochowa Łukasz Usowicz. Dobrze, że mecz z Krispolem zagramy we własnej hali, ona jest naszym atutem i mam nadziej, że dobitnie pokażemy to w sobotę – zakończył jeden z filarów częstochowskiej ekipy.

Po niepomyślnej inauguracji sezonu 2021/22 podopieczni trenera Piotra Gruszki mają jeden cel. Zdobyć komplet punktów w meczu drugiej kolejki w rywalizacji z zespołem Krispolu Września. W drużynie z województwa wielkopolskiego po nieudanym poprzednim sezonie postanowiono rozstać się z większością siatkarzy. Ostatecznie podziękowano, aż dziesięciu, a w ich miejsce sprowadzono nowch. Dwóch z nich częstochowscy kibice doskonale znają, a są nimi Paweł Cieślik oraz Jan Kopyść, którzy przed rokiem występowali w błękitno-granatowych trykotach.

Prowadzony niezmiennie od kilku lat przez trenera Mariana Kardasa zespół z Wrześni dość niespodziewanie pokonał w pierwszej kolejce jednego z wielkich faworytów ligi Chemko-System Gwardię Wrocław 3-2. Po zdobyciu dwóch cennych „oczek” na gorącym terenie stolicy wojewódźtwa dolnośląskiego, Krispol do Częstochowy również przyjadzie bez kompleksów, szukać ligowych punktów. To zapowiada emocje i walkę o każdą piłkę, ku uciesze kibiców, którzy wypełnią częstochowską halę w sobotnie późne popołudnie.

Zapraszamy wszystkich kibiców do hali IX LO im. C.K. Norwida przy ulicy Jasnogórskiej 8! Pełne trybuny zawsze są dodatkowym atutem w walce o końcowe zwycięstwo.

Bilety na pojedynek drużyny Exact Systems Norwid Częstochowa z Krispolem Września cały czas nabywać można za pośrednictwem platformy e-bilet.pl oraz na godzinę przed meczem w hali Norwida. Cena biletu ulgowego to 5 zł, a normalnego 10zł.