Exact Systems Norwid Częstochowa stanie jutro przed szansą odniesienia siedemnastego zwycięstwa w rozgrywkach Tauron 1. Ligi. Zadanie to jednak będzie bardzo trudne bo do Częstochowy przyjeżdża wicelider – BKS Visła Bydgoszcz, która na zapleczu Plusligi spisuje się wyśmienicie.

– Pomijając fakt, że gramy na własnej hali, będzie to z pewnością bardzo wymagające i trudne spotkanie. Drużyna z Bydgoszczy jest jedną z najlepszych drużyn w lidze i na pewno każdy z nas chce udowodnić, że potrafimy grać i wygrywać również z czołówką tabeli – powiedział środkowy Norwida Częstochowa, Łukasz Usowicz.

O pierwszym pojedynku z zespołem znad Brdy podopieczni trenera Piotra Lebiody najchętniej, by zapomnieli. W spotkaniu dziesiątej kolejki błękitno-granatowi w żaden sposób nie byli w stanie nawiązać walki z gospodarzem, przegrywając mecz w trzech, krótkich setach 3-0 (25-14, 25-17, 25-19).

Bydgoszczanie, którzy są spadkowiczem z Plusligi mają jasny cel – jak najszybszy powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Po rozegraniu dwudziestu dwóch kolejek podopieczni trenera Marcina Ogonowskiego są w czubie tabeli, legitymując się znakomitym dorobkiem punktowym (56 punktów) oraz jedynie dwoma porażkami w całym sezonie (najmniej ze wszystkich drużyn Tauron 1.Ligi).

Częstochowianie natomiast po ostatniej niespodziewanej porażce z BASem Białystok są podrażnieni i za wszelką cenę spróbują wydrzeć zwycięstwo oraz cenne punkty rywalowi, by nie stracić znakomitej czwartej lokaty przed zakończeniem rundy zasadniczej.

Mecz więc zapowiada się wyśmienicie, a o tym jakim wynikiem ostatecznie się zakończy dowiemy się śledząc transmisję „na żywo” w internetowej platformie Ipla. Początek spotkania punktualnie o godzenie 18:00.

EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA – BKS VISŁA BYDGOSZCZ

1Krystian WalczakAtakujący
2Tomasz KryńskiAtakujący
3Łukasz Usowiczśrodkowy
4Tomasz KowalskiRozgrywający
6Adrian KraśRozgrywający
8Jan KopyśćPrzyjmujący
9Jarosław Muchaśrodkowy
10Damian KogutPrzyjmujący
12Kamil Franczakśrodkowy
13Aleksander Antosiewiczśrodkowy
17Wiktor MordarskiLibero
19Paweł CieślikAtakujący
20Mikołaj SzewczykPrzyjmujący
28Damian BilińskiRozgrywający
98Kacper WasilewskiLibero
1Janusz Gałązkaśrodkowy
2Mariusz Marcyniakśrodkowy
3Jan GalabovPrzyjmujący
5Piotr LipińskiRozgrywający
6Kamil KosibaPrzyjmujący
7Mateusz Kowalskiśrodkowy
10Kamil GutkowskiPrzyjmujący
11Patryk StrzeżekAtakujący
15Jakub DereńLibero
18Tomasz BonisławskiLibero
20Wojciech Kaźmierczakśrodkowy
23Evgenii KarpińskiiAtakujący
77Michal MasnyRozgrywający
99Patryk ŁabaPrzyjmujący