Najbliższe sobotnie popołudnie wszystkim częstochowskim kibicom siatkówki upłynie pod znakiem rywalizacji zespołu Exact Systems Norwid Częstochowa z beniaminkiem rozgrywek Tauron 1. Ligi, SPSem Chrobry Głogów. To ciekawie zapowiadające się spotkanie odbędzie się w ramach 12 kolejki zaplecza Plusligi. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00. Transmisja na Polsat Box i polsatsport.pl

Rywal błękitno-granatowych, drużyna SPSu Chrobry Głogów niezbyt dobrze weszła w sezon. Po jedenastu kolejkach z dorobkiem ośmiu punktów zajmuje przedostatnie miejsce, wyprzedzając jedynie ZAKSĘ Strzelce Opolskie lepszym bilansem setów. Podopieczni trenera Dominika Walencieja w kampanii 2021/22 do tej pory wygrywali jedynie trzykrotnie. Dwa z trzech zwycięstw siatkarze z województwa dolnośląskiego odnieśli na swoim parkiecie (ZAKSA Strzelce Opolskie 3-0, Olimpia Sulęcin 3-0), a raz w spotkaniu wyjazdowym (Legia Warszawa 3-2). W pozostałych pojedynkach przegrywali dość wyraźnie, stawiając przeciwnikom niewielki opór.

Częstochowianie natomiast po serii czterech przegranych spotkań z rzędu, w minionym tygodniu przełamali niemoc i pokonali na trudnym terenie KPS Siedlce, czym powrócili na właściwe, zwycięskie tory. Częstochowscy kibice mają zapewne nadzieję, że w sobotnim pojedynku podopieczni trenera Piotra Gruszki udowodnią swoją wyższość nad niżej notowanym rywalem i zgarną komplet punktów, który zapoczątkuje marsz w górę tabeli Tauron 1.Ligi.

Ewentualny sobotni triumf siatkarzy z Jasnogórskiej 8 sprawi, że strata punktowa do ósmej pozycji w tabeli gwarantującej udział w fazie play-off, znacząco się zmniejszy. Jednak rywal również zmuszony jest szukać punktów, by oddalić od siebie widmo spadku. To wszystko czyni najbliższy mecz częstochowskiego Norwida bardzo interesującym i zapowiadającym nie małe emocje.

Zachęcamy do czynnego udziału w najbliższym wydarzeniu w hali IX LO im. C.K. Norwida. Bilety do nabycia online za pośrednictwem platformy e-bilet.pl oraz w dniu meczu w kasie hali.